Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz és miből áll a...

Mennyire nehéz és miből áll a tanító alkalmassági vizsga? Onnan tovább lehet majd menni egyszakos tanári mesterképzésre?

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Szvsz nem elegendő a tanító diploma a tanári mesterhez. De ez csak vélemény, nem néztem utána, mert nincsenek ilyen ambícióim.


Az alkalmassági nagyban függ az intézménytől. Mmint az, hogy mit mennyire követelnek meg.

Van egy fizikai alkalmassági, ami nálunk kb fél óra testnevelés volt. Ebben volt futás, erőnléti és ügyességi feladatok is. A futás kb 5 perc egyenletes tempójú futás. Erőnlét: fekvőtámasz, felülés, függeszkedés. Mindenből csak pár darab. Lapdavezetés, dobások, ugrások, egyensúlyi feladatok.

Ének alkalmassági: vinni kellett dallistát. 20 népdal és műdal. Ebből választ a tanár. Nálunk csak mondta, hogy amit szeretnénk. Itt az ének a legnehezebb, nagyon szigorúan veszik, Intonációs hibáknál leállít, ha nem tiszta a hang leállít. Skálázni kell, zongorán megadott hangot visszaénekelni. Nem kell, hogy hibátlan legyen, de mindenképpen hallania kell benne a tanárnak, hogy javítható, fejleszthető.

Magyar nyelvi alkalmassági: Ismeretlen szöveg (kb 1 oldal) felolvasása. Átolvasni előtte nagyon rövid idő van, nekem pl annyi azért jutott (ketten voltunk bent, én voltam a 2.), hogy az ismeretlen kifejezéseket megtaláltam és amivel nem tudtam mit kezdeni, arra rákérdeztem olvasás előtt (a tanárnak tetszett a dolog). Utána egy rövid beszélgetés, hogy ki vagy, mi vagy, miért vagy ott, miért pont ott.

2021. okt. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
*labdavezetés*
2021. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!