Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem járok be az egyetemre...

Ha nem járok be az egyetemre mi lesz a következménye? Kirúgnak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Gyakorlatokat 3 hiányzás után nem teljesítheted. Előadásokból még mindig vizsgázhatsz félév végén ha lesz anyagod hozzá.

Ha nem teljesíted a 19 (nem tudom, egyeteme válogatja-e, hogy hányat) kreditet egy félév alatt, a következő félévre áttesznek államilag finanszírozottról önköltségesre.

2021. okt. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg bukod a tárgyakat aztán évente nem lesz még a 36 kredit, áttesznk fizetősre. Aztán fizethetsz. Vagy ha nem is veszel fel tárgyakat, passziválódsz és még fizetned is kell, hogy nem szóltál azt hiszem stb. Szóval mielőtt kirúgnak sokat kell fizetned.
2021. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi, de ha nem jársz be akkor minek vagy egyetemen? Ki is tudsz iratkozni, legalább nem megy az allami féléved.
2021. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3.

Mikor elkezdtem minden rendben volt, csak nem számoltam azzal hogy összeomlok lelkileg:) Nem sajnálat kicsikarása végett írom ezt le, szimplán a helyzetemet vázolom. Konkrétan nem vagyok képes kimenni a lakásból, anélkül, hogy ne legyen gyomorgörcsöm és sírhatnékom. Leugrottam a boltba (10 percnyire van), úgy estem haza, hogy kisebb pánikrohammal küszködtem. Szóval nem azért nem járok be egyetemre mert "lusta és hanyag vagyok", hanem egyszerűen nem megy. Ezért kérdeztem ezzel kapcsolatban.

2021. okt. 10. 00:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben érdemes elgondolkodni a félév utólagos passziváltatásán is. Ha első féléved, akkor pedig tudtommal következmények nélkül ott is hagyhatod félév végén kiiratkozással, visszafizetni nem kell, csak elveszett egy állami féléved.


Ha pedig ez mostanában kezdődött, akkor mindenképpen várj még ki, és amennyire tudod, a minimumot próbáld meg. Vizsgás tárgyaknál a minimális jelenlét legyen meg, esetleg egy-egy könnyebb félévközi jegyes tárgyra is tanulj. Ezzel megadod magadnak az esélyt, hogy ha jobban leszel vizsgaidőszakra, megments néhány tárgyat.

De ami a legfontosabb, bármi is okozta ezt nálad, kitartást! Kérj segítséget szakembertől, a szüleidtől, barátaidtól, ismerőstől, ismeretlenektől. A testi-lelki egészséged a legfontosabb, az egyetem megvár.

2021. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. okt. 11. 03:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!