Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász vagy építőmérnök?...

Közgazdász vagy építőmérnök? Melyik szakma éri meg jobban 2021-ben?

Figyelt kérdés

Mind a két irány vonz. Nagyon szeretnék építkezésekre járni, levezényelni, tartani a kapcsolatot az ügyfelekkel pl építésvezető lenni, de közgazdász is lennék, pl egy multi cégnél ahol üzleti utakra mehetek, használhatom az idegen nyelveket, benne lehetek az üzleti életbe akár Magyarországon, akár külföldön.


Ti melyik irányt gondoljátok jobbnak és miért?


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2021. okt. 10. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Èn az ilyen nagy hazai iparágakról mint az èpìtőipar meg az agrárium sajnos túl sok rosszat ès sumàksàgot hallottam ìgy ezeket èn elkerülnèm mèg mèrnökkènt is, nem ezekről szól most a világ.
2021. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

abba gondolj bele, mire végzel már nem 2021 lesz.


ez buta kérdés.


azt tanuld, ami érdekel, mert csak abban lehetsz jó.

2021. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Lemaradt: szóval èn inkább valami komolyabb gazdasági szakot néznek ki magamnak , talán mèg gazd infón is elgondolkoznek . Mèg ha végzés után nem is It irányba megy az ember, az informatikai háttér tudás elvàràs már mindenhol. Aztán persze ezek csak tippek, a döntés a sajátod.
2021. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Építős és építész vonalat kerüld, mint a lepratelepet. Mérnökök között a legrosszabbul fizet, szürkézés, feketézés, ki nem fizetés, minden jelen van. Kivitelezésen megy a dekádozás, a te időd megy kifizetetlenül, amíg terepre érsz Zalaborzasztóra meg a mucsaröcsögei körforgalomhoz.


Ha ki tudod váltani az engedélyeket és van olyan ismerettségi köröd, hogy vállalkozásban tudj nekik valamit tervezni hosszútávon, akkor esetleg megérheti.

2021. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Hát szerintem te nagyon el vagy tévedve:D Az írásodból látszik, hogy a tojás a fenekeden van és kb az életben nem voltál még dolgozni.

Építésvezető nem úgy van, hogy odamész és akkor te az vagy. A ranglétra alján fogod kezdeni mint tervező ÉS esetleg ha olyan szerencsés vagy, hogy kivitelezéssel is foglalkozik a cég, akkor ott elfogsz kezdeni tudni kezdeni betanulni idővel... sok idővel. Ha csak terveztek, akkor kivitelezés irányítására kb ne is számíts mert 0 tapasztalattal ki venne fel ilyenre?


Közgázzal meg nagyon max a top top emberek utazgatnak, de azok is elintézik a neten a többségében. Ez nem 1960.

Közgázzal baromi valószínű, hogy excellezni fogsz egész nap. Persze, hogy mit csinálsz benne az más kérdés, de excell lesz. Bérfejtés, adózás stb stb és nem utazgatni fogsz.

2021. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell egyet választani? Válaszd most azt, amelyiket jobban szeretnéd, utána meg tanuld meg a másikat. Csak jó tanácsként súgok. Én a mérnökivel kezdenék, mert ha azt megcsinálod, utána a vicc kategória lesz a közgáz. Akarom mondani gyalog galopp. :)

Én is pont ebben a dilemmában voltam pályaválasztáskor és végül úgy lett, ahogy felvázoltam. Megcsináltam az építőmérnökit mesterképzéssel együtt, majd utána munka mellett egy gazdasági szakot is, mert nem hagyott nyugodni, hogy egykor oda voltam az ötletért, meg vissza. Arra jó volt, hogy eldöntsem, a műszaki vonal az én pályám, a közgáz diplomámat soha az életben nem fogom használni. Ettől függetlenül nem bántam meg, mérnökként is jó némi gazdasági rálátás, amihez ez alapot adott, de nagyjából ennyi. Szeretem úgy végezni a munkámat, hogy értem a gazdasági hátterét a dolgoknak, de fordított szituban nem tudnám elképzelni magam (gazdasági pálya úgy, hogy értem a műszaki hátteret).

Szóval kivitelezés. Nem tudjuk 4-5 év múlva mi lesz. Jelenleg a helyzet: Nincs szakmunkás, sok a kókler, sok a feketézés, az oldjuk meg okosban, stb. Mivel nem 8 órás meló a kivitelezés (sokkal több) és sok esetben nem is helyben van, hanem akár az ország másik végébe kell ingázni, az építésvezetők/projektvezetők nyilván jól keresnek. Nade meg is zabálnak cserébe egy csomó ideget. Nem egy ismerősöm van, aki 40-50 évesen szívproblémákkal került kórházba (stressz). Egyszerűen néhány évnél hosszabb ideig ezt ép ésszel megfelelő háttértámogatás nélkül nem lehet csinálni. Rámegy az ember egészsége és magánélete. Megjegyzem ahhoz, hogy egy építkezésen bármilyen felelős munkakört betölts évek tapasztalata kell, illetve akár felelős műszaki vezetői végzettség, ami mégtöbb tanulás, kamarai tagság, folyamatos "szakmai karbantartás" igényes. Hóban-fagyban télen és negyven fokban is nyomod az ipart, fogatlan, higiéniát nem ismerő, nem túl értelmiségi egyének között toytoy budival. No ennyi pozitívum után nyilván nem csoda, hogyha azt mondom hatalmas a hiány a kivitelezési területen mérnökökből is. Rengeteg idő, felelősség, stressz... Az mondjuk tény, hogy ad egy határozott kiállást és fegyelmezett, célorientált hozzáállást, úgyhogy néhány évre érdemes belevetnie magát az embernek.

Ugyanakkor azt már több ilyen kérdésnél leírtam, hogy építőmérnök nem csak kivitelezésben dolgozhat és kivitelezésben sem csak építésvezető, vagy projektvezető lehet. Részt vehet bármilyen háttérmunkában és pályakezdőként esélyesebb egy műszaki ügyintéző állás pl. Valaki nem is vágyik ennél többre.

Tervezésben is el lehet helyezkedni, ott is tervezői jogosultságot, kamarai tagságot kell szerezni, amihez szakmai tapasztalatot kell felmutatni, vagyis évekig csak szerkesztőként, segéd tervezőként dolgozhat egy pályakezdő, saját tervet nem írhat alá. Szintén ritka a 8 órás munkaidő. Rugalmasnak szokták nevezni, gyakorlatilag meg inkább kizsigerelés.

Üzemeltetési területen is lehet dolgozni, ez már közelít a 8 órás elképzelésekhez. Kicsit nyugisabb, nem rág annyi ideget az ember.

Egy közgazdász élete sem üzleti utakból és utazgatásokból áll. Könyvelés, számlaelszámolás, ellenőrzés, adatszolgáltatások, feldolgozások, táblázatok hada... Papírtologatás. Részemről azért érthetetlen, mert nincs kézzel fogható prodoktívum belőle.

2021. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Aki èpìtèsvezető lesz az készüljön arra, hogy jelenleg nincs megfelelő munkáerő, kètes minőségű segèdmunkàval kell megvàltani a világot. Ès cserébe 3-4 oldalról ütik elég keményen. A megrendelő (beruhàzó/hivatalok) , miért nem megy úgy a munka ahogy ők laikusként képzelték, cégen belül is te vagy a helyszíni ember, ha gond van azt az irodából úgyis igyekszik mindenki feléd tolni hiszen te csinàltattad ( gond az is ha nem haladsz úgy az ütemezèssel ahogy elgondoltàk, mèg ha ehhez elég ember sincsen akkor is, miért nem oldod meg), ês persze kint a helyszíni munkások ès alvállalkozók elè is te àlsz ki ahol megoldod a gondjaikat. Ès nem csak műszakilag hanem pénzügyileg is. ( ès itt elég nagy ellentét lesz a beruhazó illetve a cég èrdekeivel ). Ebben a pozícióban sztem 5-ből egy ember ha megmarad ès ezen nincs mit csodálkozni. Aki egy kicsit is empatikus vagy lelkis , problémát magára vevő típus az egyáltalán nem ehhez való. Pláne kezdőként ahol mèg az életkor is hátráltató tèny , ez a probléma mennyiség sem kevés, de 20 èvvel idősebb embereknek meg pláne nehezebb lesz beadni .
2021. okt. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Ès avval az előttem íróval is egyetèrtek: Nem egy ilyen beosztású embert ismerek èn is, akit 40 èves korára ez a stressz egèszsègileg eléggé megviselt.
2021. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Én egyértelműen a közgázt tartom jobbnak. Sok lány van, elmennek a fizetések is, viszonylag nyugis munka (bejelentetten). Na, a másik az totál az ellentéte, azt messziről kerülném (én).
2021. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!