Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mérnöki irány mennyire jó...

A mérnöki irány mennyire jó döntés? (agrár- vagy építészmérnök)

Figyelt kérdés

Én ebbe az évben érettségiztem le, de viszont úgy döntöttem, hogy halasztok egy évet hogy át tudjam rendesen gondolni, hogy mégis milyen irányba akarok tovább tanulni ( meg van pár egyéb tényező de azt nem szeretném leirni). Eddig úgy volt hogy informatikai irányba szeretnék elhelyezkedni, de idővel rájöttem hogy ez engem nem nagyon érdekel. Nézelődtem a szakokat és ahogy olvasgattam egy két dolgot, a mérnöki irány egészen megtetszett. Mivel nem lett olyan sok pontom hogy tudjak alapkepzesre menni, azt döntöttem el, hogy jövő márciusban leszeretnek tenni egy nyelvvizsgát, és még 1 tantárgyból le érettségizni (éppen a fizikán gondolkodok). Szerintetek mennyire lenne jó döntés? Fizikából még van időm felkészülni? Esetleg járjak külön tanárhoz aki felkészít?

Akinek a mérnöki karral vagy tapasztalata, azt szeretném megkérdezni, hogy jó döntés-e ezt választani, gondolok itt az elhelyezkedésre akár, a képzésre( a Debreceni egyetemre szeretnék menni).Az agrármérnök és az építészmérnökin van a léc.

De ez még csak egy felvetés, mert még biztosan nem tudom milyen irányban szeretnék elhelyezkedni.

U.i: trollok légyszíves kíméljenek. :)

A válaszokat előre is köszönöm



2021. okt. 12. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos én agrármérnök vagyok és teljesen más mitn egy építész, az teljesen más követelményeket támaszt. Ha nem érdekelnek az állatok, a gazdaság és a növénytermesztés, nem ajánlom mert ez lényegében erről szól. :D

Állattenyésztés, növénytermesztés, takarmányozástan, növényélettan, állattan, gyakorlatok a telepen ahova belefér a kakilapátolás is.

2021. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Sikerült kivàlasztanod a legkevésbé versenyképes iparágakat.
2021. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első válaszalónak: de, nagyon is érdekelnek ezek, főleg a gazdaság :) és szerinted itt Magyarországon könnyen el lehet ezzel helyezkedni? Mi a véleményed?
2021. okt. 12. 11:13
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Elhelyezkedésre és fizetési kilátásokra a felvi.hu, adott szak szakleíása és a végzés utáni kilátásokban találsz elég jó statisztikákat.


Valamint én körbenéznék a [link] oldalon, az iparági beszámolókban. Több száz hozzászólás van, érdemes őket összehasonlítani más iparágakéval is.

2021. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nos eddig még nem volt egy szaktársam sem, aki nem a szakmában helyezkedett el, magamat is beleértve.


Sokan nem tudják, de hatalmas fejlődésen ment keresztül az ágazat és diplomával nyilván nem te fogsz etetni és hasonlók. Ha van kérdésed, szívesen megválaszolom, privátban is. Sok a fiatal gazda, vállalkozóként is, de sok állást is kínálnak. A legtöbb cég szereti magának betanítani az embereket és junior programot is kínálnak ahonnan továbbléphetsz teljes állásba is. Ha érdekel a programozás, neked ajánlm a precíziós szakirányt, ez lesz a jövő ugyis. Drónos permetezés, precíziós vetés, és tsai.

Hajrá mezőgazdaság! <3

2021. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább az agrármérnökit választanám, egyrészt a vidéké a jövő, másrészt, ha nem volt elég pontod, akkor az egyik legnehezebb szakkal ne próbálkozz.
2021. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó döntés lehet, de ez elsősorban rajtad áll. Olvasgass utána neten, menj nyílt napokra, próbálj meg ismerősöktől tájékozódni, mielőtt döntesz. Tény, hogy a középsulis fizika, matek, stb jól kell hogy menjen, mert ha már azok is nehézséget okoztak, az egyetem nagy szenvedés lesz. A nyelv nagyon fontos még, nem csak a papír, hanem a valós nyelvtudás is (elsősorban az angol). Külön tanár akkor ajánlott bármiből, ha 1) megengedheted magadnak, 2) biztos vagy benne, hogy önállóan nem sikerülne. Manapság internetről nagyon sok mindent meg lehet tanulni, ha már kialakult az emberben a tanulási készség ("megtanult tanulni"). Ha nem érted el a 280 pontot, akkor én így látatanban azt tanácsolnám, hogy próbálj meg tanárt is keresni. Egy biztos, nagy szorgalomra van szükség a mérnöki szakokhoz, tényleg akarni is kell. Én is annó sokszor elbizonytalanodtam, de egyelőre úgy érzem nem bántam meg, hogy ilyen területen dolgozok.
2021. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Mérnökre mindig szükség lesz mindenhol, de csak az olyanokra, akiket érdekel, amit csinálnak és hajlandóak is csinálni. Gyenge diploma, tróger hallgató, pislogó borjú nem kell sehová.


Azt a szakot válaszd, amivel úgy fogod érezni akár 10 év után is, hogy nem bántad meg. Gondold át a lehetőségeket, menj el nyílt napokra, érdeklődj hallgatóktól, nézd át, hogy milyen tantárgyak vannak, melyik intézménynek milyen a nemzetközi rangsora, ésatöbbi. Sok felől meg lehet ezt közelíteni.


Van kemény egy éved rákészülni.

2021. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Ja és azért ne a fizetés legyen az elsődleges cél, hanem azért tényleg valami olyat csinálj, amit szeretsz is, mert egy idő után hiába vágják hozzád a sok pénzt, minden reggel nyögve fogsz bemenni meg utálni fogod a hétfőt. Ki fogsz égni érzelmileg.
2021. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha az életben nem jutsz vele előre az is elveszi az ember kedvét a dolgoktól. Találkoztam pár tanárral meg egyebekkel, akik végül teljes pálya elhagyók lettek emiatt. És mégiscsak felsőfokú végzettségük volt ám.
2021. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!