Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszertudományi karról...

Gyógyszertudományi karról milyen tantárgyak vihető át Általános orvosira?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1. Éves GYTK-s vagyok Debrecenben és szeretnék átmenni ÁOK-ra, lassan vége az első szemeszteremnek. Milyen tantárgyakat tudok átvinni orvosira az első két szemeszterből?

2021. okt. 15. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán át lehet menni,mert erre nem hiszem hogy van lehetőség.
2021. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Csak újrafelvételivel lehet átkerülni és nem nagyon hiszem, hogy bármit elfogadnának. Más a tananyag annyira.
2021. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én voltam a te helyzetedben. Nekem csak a genetikát,az elsősegélyt,informatikát meg a könyvtárismeretet fogadták el sajnos. (Plusz nyilvan a szabvalokat meg a tesit) Ezen kívül mindent meg kellett csinálnom nekem is.
2021. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsótól (01:00) szeretném kérdezni hogy mikor mentél át ? Megérte? Na és könnyebb volt kémia nélkül az élet? Nekem most van áltkém és biofizika azt szerettem volna még átvinni…

2021. okt. 18. 11:45
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Hát én most vagyok harmadéves orvosin. Nekem nagyon megérte, bár minden sokkal nehezebb mint gytk-n(legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom ne öljetek meg😅) Ezt csak azért mondom, hogy készülj fel, hogy a tananyag is óriási pl. anat egyetlen féléve felért nekem egy év gyógyszerészetivel, a másodéves anatról meg ne is beszéljünk. Áltkémet nem tudod elfogadtatni, mert orvosin olyan targyunk van hogy “orvosi kémia” aminek van altkem, szervetlen, szerves és ami nagyobb baj: bioszervetlen, bioszerves része. Gytk-n ezeket sajnos nem tanitjak, legalabbis nem elso felevben, ezert ezt nem veszik at. A biofizikanal meg sajnos nincs akkora egyezés, plusz az aok-on kiemelt kollokvium is stb..

Az kémiás részre reflektálva: az az egyenletrendezgetős, laboros, számolós kémia az nincs már hálistennek itt, de elméletet tudni kell, bikémen vagy molbin meg használni is.

Remélem segítettem:)

2021. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!