Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre érdemes menni?

Milyen egyetemre érdemes menni?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom... Ez egy elég tág kérdés..! Viszont nem tudom eldönteni, hogy mire menjek érettségi után,mert nincs olyan dolog,ami "mindennél jobban" érdekel. Nyilván számítana az is, hogy mennyit lehet vele hazavinni, lehetőség szerint külföldön is keresett végzettség legyen.. Egyébként külföldön szeretnék élni majd, nem sorolom fel,hogy miért/mikért,szerintem érteni fogja az,akinek érteni kell.. Viszont sürgősen elkéne döntsem,hogy melyik egyetemre megyek,mivel jövőre lesz az érettségim,és még nem tanulok egyetlen emelt tárgyat sem. (Ugyebár egy egyetemre sem igazán vesznek már fel emelt nélkül..)


Igen, elég kesze-kósza kérdés,de hátha valaki tud segíteni!

Nagyon szépen köszönöm, szép napot!



2021. okt. 25. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először azt kéne leírni mi érdekel, milyen erősségeid vannak... mert most fellehetne sorolni ugye hogy orvos, mérnök, közgazdász stb... de ahhoz meg ott a felvi hogy átnézegesd mi érdekel... szóval érted
2021. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, mérnök jó tippek. Azokkal itthon is meg külföldön is el lehet helyezkedni, ráadásul nagyon sok pénzért.
2021. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából természet ismeret elléggé érdekel.. Ég ideig gondolkodtam az állatorvosin,de feladtam,mert beláttam,hogy az nem fog sikerülni. Mivel kellene biológia/kémia magán tanár,aki felkészít emelt érettségire.. (2 éves képzésben vagyok,ahol csak középszinten készítenek,és nincs biosz,se kémia) magán tanárt meg kizárt, hogy tudnánk fizetni. :/


Igazából az "emberorvoslás" is érdekel.. De hát itt megint ugye jön az emelt.. stb.. Meg hogy milyen orvosira tudnék menni? Nagyon megköszönném,ha valaki tudna nekem segíteni!

2021. okt. 25. 13:25
 4/9 A kérdező kommentje:
*egy ideig*
2021. okt. 25. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről akkor fogsz tudni saját véleményt kialakítani és döntéseket hozni, ha önállóan utánaolvasol, és nem vadidegenektől várod, hogy megmondják mit csinálj. Felvi, egyetemek honlapjai, majd menj el nyílt napokra, ásd bele magad, anélkül nem lehet. Ha külfölde szeretnél menni, a nyelvtudás elengedhetetlen - tessék, máris van egy tárgy, amiből emeltezhetnél.
2021. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1! Az az erősségem,hogy viszonylag hamar tanulok, 1-2X ha átolvasok valamit! Meg,hogy tudok egy dologhoz kötni sok másikat. Pl. Megtanulom egy mondatot,és abból letudom vezetni a többi 50-et pl. Ez mondjuk nem tudom mennyire előny. 🤷 De gondolom azért az.
2021. okt. 25. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Emelt biológiára könnyű felkészülni, legalábbis én 5 hónap tanulás után 87%-ra írtam, és nem naphosszakat tanultam. A kémia viszont tényleg nehéz, és oda fél évnél jobb ha többet készül az ember, plusz egy magántanár is szükséges szerintem.

Nem lehetetlen, viszont az orvosin tényleg azok tudnak csak megmaradni, akik nagyon elkötelezettek, mert rengeteg dolgok kell memorizálni, és reggeltől késő délutánig, kora estig bentvannak kb. Persze ez mellett is lehet életed, de a tanulás teszi ki a nagyját.

2021. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó vagy biológiából és kémiából: orvos, gyógyszerész (bármelyik egyetemre mehetsz)


Ha jó vagy sportokból és biológiából: sportedző (TF) vagy gyógytornász


Ha szeretsz emberekkel foglalkozni, ÉS tanulni is, illetve nem vagy rossz matekból és bioszból, akkor pszichológia (lehetőleg ELTE, Debrecen vagy Pécs)


Ha jó vagy rajzból és érdekel a vizuális kultúra: MOME vagy METU vagy valamelyik képzőművészeti kar


Ha jó vagy matekból, fizikából és rajzból: gépészmérnök vagy építészmérnök (elhelyezkedés szempontból inkább gépész)


Ha jó vagy fizikából és matekból: fizikus, villamosmérnök, gépészmérnök, mérnökinformatikus


Ha jó vagy matekból: matematika, programtervező informatika (bármelyik egyetemen), alkalmazott közgazdaságtan (Corvinus), gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző szak (Corvinus vagy PTE)


Ha jó vagy matekból és biológiából: biológus alapszak és bioinformatika vagy biotechnológia mesterszak (bárhol de leginkább gondolom ELTE)


Ha jó vagy matekból és társadalomismeretből: szociológia és utána elte survey statisztika mesterszak (ehhez keress rá arra a neten hogy 'data science')


Ha jó vagy magyarból: média és kommunikáció szakok, mindegy hova jársz, célozd be az eltét


Ha jó vagy magyarból és töriből és szeretsz tanulni és vitatkozni is: jog


Ha nem vagy rossz matekból (hozol egy 4-es szintet) de nem vagy annyira tanulós, inkább csak sikeres szeretnél lenni, akkor valamelyik gazdasági szak (lehetőleg Corvinus gazdálkodás és menedzsment alapszak, vagy ELTE, BGE, BME gazdasági szakjai, pl. kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás stb.)


Ha szeretsz tanulni és bármi különleges érdekel, legyen az pszichológia, szociológia, egyiptológia stb. de meg is akarsz élni valamiből, akkor elkezdesz járni a bármi különlegesre, és mellé meg betolsz párhuzamosan egy gazdasági szakot. Rengetegen csinálják így, és gondold végig, egy arab-nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem) vagy egy kínai-marketing szakkal miket lehet kezdeni (sokat).


Javaslom, hogy nézegess még álláshirdetéseket is a profession.hu-n, mi az ami érdekel.

2021. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem történik akkor sem tragédia, ha esetleg először rossz döntést hozol és pár félév után egyetemet váltasz, de vigyázni kell, sok ismerősöm csinálja ezt már 3-4 éve folyamatosan, könnyű beleesni az ördögi körbe.


Teljesen mindegy hova mész majd, lesznek mélypontok ahol úgy fogod érezni, hogy ez nem neked való. Lehet lesznek bukott tárgyak, ZH-k, vizsgák, de ezzel biztos nem leszel egyedül.


A lényeg, hogy ezekről a mélypontokról fel tudd magad húzni és mindent beleadni, ha kell. Bármilyen diplomával lehet nagyon jól keresni ha kiemelkedően jó vagy benne, persze vannak olyanok is ahol egy "átlagos" tudással vagy diplomával is nagyon jók az elhelyezkedési mutatók. A kapcsolati tőkét sem szabad elfelejteni, minden egyetemen vannak saját kis belső rendezvények, esetleg szakestélyek ahová már végzett, jó kapcsolatokkal rendelkező emberek is járnak akikkel érdemes információt cserélni. Elég sok változós a történet.


Ha viszont csak azért mennél egyetemre mert "muszáj", meg hogy a társadalmi megítélésed jobb legyen, akkor garantálom, hogy kínszenvedés lesz. Elég sok ilyen esettel találkozik az ember egyetemi évei során.


Fontos lesz majd egy jó tanulási stratégia felépítése is, hogy ne nagyon csússz meg dolgokkal, de mivel általában mindenből van javítási lehetőség, sok helyen több is, ezért nem kell rögtön feladni ha ez első nehezebb ZH mondjuk nem sikerül. Nálunk van olyan tárgy ahol 70%-tól van a kettes, hát mit ne mondjak, eléggé tele volt a pót-pót ZH is.

2021. okt. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!