Érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok, biológia kémia szakos. Biológiából halál unalmas minden, mert csak a mikrobiológiát és a növénytant vettük/vesszük. A tanár azt mondta, hogy az ember csak 12.-ben lesz állattan meg 11.-ben. Kémiából viszünk elég jó vagyok. Szerintetek érdemes egyetemre menni, mert ugye orvosira kellene biológia kémiával, de elég nagy a ponthatár és elég nehéz is az emelt szintű érettségi. A 6 évről meg még az után a továbbképzés is elég húzós. Vagy inkább menjek főiskolára? De ha főiskolára megyek milyen egészségügyi dolgozó lehet belőlem?

2021. ápr. 29. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már főiskola, minden egyetem és emellett van felnőttképzés, de az nem feleltethető meg a főiskolának.


A régi főiskola a mai egyetemi alapszak. Érdemes egyetemre menni, ha a kémiát szereted és jó vagy benne, akkor vegyészmérnöki, ha orvos szeretnél akkor arra menj.


Alapképzésen lehetsz betegápoló, azon belül egyetem alatt szakosodhatsz szülésznőnek/mentőtisztnek/dietetikusnak, stb.


De ha jól megy ez a két tárgy, viszont nem szeretnél 6+5 évet tanulni, akkor a gyógyszerészeti is opció.

2021. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!