Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing alapszak mellé melyik lenne a legjobb mesterszak?

Figyelt kérdés

Ha elsődlegesen külföldön szeretnék elhelyezkedni angol, német vagy kínai (mandarin) nyelvterületen, természetesen a nyelvismeretével…


Elhelyezkedés és fizetés szempontjából melyik lenne a legjobb választás? (Nem csak ezek számítanak, de most ez a kérdés)



2021. okt. 26. 15:30
A kérdező szavazást indított:
ellátásilánc-menedzsment
marketing
master of business administration (MBA) (4 féléves MSc, tehát nem a klasszikus MBA)
számvitel
kommunikáció és médiatudomány
survey statisztika és adatanalitika
vezetés és szervezés - német nyelven (+ kreditek teljesítésével)
vállalatgazdaságtan (+ kreditek teljesítésével)
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Milyen területen szeretnél elhelyezkedni majd?
2021. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1.


Elsősorban jelenleg a marketing érdekel, piackutatás, marketing stratégia, márkaépítés, marketing kommunikáció, stb.


Illetve jelenleg az ellátásilánc-menedzsmentet érzem magamtól a legtávolabb, de pont azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom hogy melyik Magyarországi MSc diplomával lehet a legnagyobb eséllyel külföldön elhelyezkedni és sokat keresni…

És bár nem csak ezek a szempontok léteznek, ezeket a szempontokat is figyelembe akarom venni a végleges döntés meghozásánál.

2021. okt. 26. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Pont ezért is kérdeztem, mert ezek közül soknak semmi köze nincs az alapszakodhoz és ha téged a marketinges irány érdekel, nem sok értelme lenne egy ellátási vagy egy számviteli mesternek.

Ha egyértelműen a marketing érdekel, akkor logikus lenne azt választani. Ha viszont szeretnél másba is belelátni, mert még nem vagy benne biztos, akkor a vezetés és szervezést mondanám.

2021. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért nem mondanám, hogy nincs köze az alapszakhoz…

A legtöbb elég szorosan kapcsolódik hozzá, nézd meg a tárgyakat.

Illetve nem véletlen, hogy a legtöbbnél kredit pótlás nélkül is elfogadják alapszaknak, teljes kredit értek beszámítással.

2021. okt. 26. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Amikor fiatal vagy még és pályakezdő, akkor érdemes minél matekosabb mesterszakra menni, ezért elsősorban az elte survey statisztika és adatanalitika, vagy egy pénzügy mestert mondanék. Az ellátásilánc-menedzsmentnek is van értelme. VAGY Hollandiában van az Erasmuson Quantitative Marketing 1 éves mesterszak, és a tandíj magyar diákoknak csak 2600 euro (fele annyi, mint egy Corvinus mesterszak…).


Ha általános mesterszakra szeretnél járni, akkor tökéletes a vállalatgazdaságtan vagy egy MBA is, de ez utóbbihoz kell előtte 2-3 évet szakmai helyen dolgoznod.


Marketing és kommunikáció mesterszaknak nincs értelme, a számvitel meg nyögve nyelős, felesleges neked.


Elsősorban adatanalitika, data science, quantitative marketing mesterszakokra próbálj meg bejutni, de ha nem vagy ennyire matekos akkor egy pénzügy mester is sokat dobna rajtad.


(Disclaimer: nekem van marketing BSc-m plusz HR mesterszak, plusz MBA, és most csinálok data science mestert.)

2021. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Jó, nem azt mondom, hogy a tárgyaknak semmi köze hozzá, hanem úgy értettem, hogy pl. egy marketingesnek és egy logisztikusnak nagyon más a munkája és ilyen értelemben véve elég különbözőek a felsoroltak. Ha ezt elvégeznéd, de te marketingesként akarsz elhelyezkedni, akkor nem sokat fog hozzátenni az ilyen irányú tudásodhoz. Szóval érdemes ahhoz választani mestert, hogy milyen terveid vannak vele.
2021. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

A marketing egyik legfontosabb eleme a szolgáltatásfejlesztés és ügyfélélmény-fejlesztés, ennek pedig az egyik legfontosabb eleme a logisztika. De Kérdező ezt legalább te nyilván érted, ha marketing szakos vagy és már volt marketing logisztikátok.


Azt könnyű belátni, hogy egy Alza.hu vagy egy Kifli.hu miért tarolja le a magyar piacot -- felerészt nagyszerű logisztikával. Üdv a 21. századi marketing világában!

2021. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En jelenleg ellátási lánc menedzsmentet tanulok. Mellette dolgozom egy pesti cegnel, a szakmaban.


Nagyon orulok hogy ezt valasztottam, nagyon sokfele teruletre palyazhatsz, nagyon sok kulonbozo iparagban.


Fizetesem mar most is nagyon jó, pedig csak gyakornok vagyok. Teljesen home-officeban.



Kell ennel tobb? :D

2021. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!