Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok jól kereső munkákat?

Írnátok jól kereső munkákat?

Figyelt kérdés

Írnátok jól kereső munkákat, és hogy mit kéne tanulnom hozzá az EGYETEMEN? Kisgimnazista vagyok, ezért szakmunkás képzőbe nem szeretnék elmenni. Bármifélére kiváncsi vagyok, az egyetlen kikötésem hogy jól keressen, illetve az sem probléme hogy sokat kell rá tanulni.

(pl: ügyvéd --> jogot kéne tanulj)



2021. okt. 30. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Kiscserkész!


Mérnökinfó


Matematikus


Fizikus

2021. okt. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Villamosménrök. Nagyon jól keresek vele, kényelmes az irodai munka, nagyon jó karrier.

Tessék, a kérdésre válaszoltam.

Ja, várjunk.. Hogy a pénz nem minden?

Igen, tényleg kegyetlenül jól megfizetnek a munkahelyemen, na de:

1: Sok a felelősség, emiatt sok a stressz. Van, hogy a 40 órás munkahét inkább 45-50 óra lesz, mert a projektet be kell fejezni határidőre.

2: A sok tanulásnak az egyetem elvégzése után sincs vége. A karriered végéig folyamatosan tanulni fogsz. Ezt csak úgy lehet csinálni, ha a szakma szeretete miatt tanultál mérnöknek.

3: Őszinte leszek. A sok tanulás sem elég. Itt köpni-vágni kell a dolgokat. Van akinek ez megy, van akinek nem. Sajnos van egy gondolkodásbeli szint, ami alatt egyszerűen nem tudsz mérnöki munkát végezni, még ha amúgy jó tanuló is voltál gimiben. Sz@r kimondani, de sajnos ez van.


Kisgyerek vagy még. Gőzöd sincs arról, hogy milyen a munka világa. Természetesen ez nem baj, hiszen még nem kellett dolgoznod, de ne hidd azt, hogy csak a pénz számít.

Igen, jó ha van, és jobb ha több van, de a nap végén egy átlagos fizetéssel, egy olyan munkakörben amit szeretsz, sokkal jobb életed lesz. Ha csak a pénz miatt mennél pl. mérnöknek, garantálom, hogy ki fogsz égni. Ha nem egyetem alatt, akkor a munka első pár évében.


Tanulj olyat, ami tényleg érdekel, de azért meg is lehet belőle élni.

2021. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
67%
Légy politikus!!! Nem kell hozzá semmi extra…
2021. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyakoris troll
2021. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!