Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljes állás mellett levelezőn...

Teljes állás mellett levelezőn egyetemet el lehet végezni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, sose mentem egyetemre, mert nem tehettem meg. 5 éve dolgozom már kereskedelemben, de szeretnék feljebb lépni. Managerig jutottam, de cégnél belül feljebb csak diplomával kerülhetek be. Ezért gondoltam, hogy levelezőn elvegeznék egy egyetemet, de félek, hogy munka mellett nem sikerül, mivel hétvégén is dolgoznom kell, és úgy hallottam hétvégén van a levelezős oktatás. Tapasztalatok?
2021. nov. 3. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb helyen ezt meg lehet beszélni a főnökkel. Lehet kötni tanulmányi szerződést is, ha szakirányban tanulsz, jár hozzá tanulmányi szabadság.

Hogy bírni fogod-e, azaz elszántságodtól függ. Én csak egy OKJ-t csináltam munka mellett, de nekem elég nehéz volt.

2021. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvégezni el lehet végezni, de levelezőn is van kötelezőn elvárt óraszám amin meg kell jelenni. Ha meg tudod beszélni a céggel, ahol dolgozol, hogy tanulás miatt máshogy szeretnéd a beosztást, akkor csak a szorgalmon múlik, hogy valaki elvégezze.
2021. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cégen belüli előrelépés a cél és ebben támogatnak is, akkor nyert ügyed van. Tanulmányi szerződéssel el fognak engedni iskolába.

Én most harmadéves vagyok, amit tanulok egyáltalán nem illik a munkahelyem profiljába, szóval még fizetés nélküli szabadsággal sem támogatnak. Kva nehéz. Szerencsém, hogy az irodában is tudok néha tanulni...

2021. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tanulmányi szerződésről nem tudtam, köszönöm az információt. Akkor először a cégnél utánajárok :)
2021. nov. 3. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Iskolája válogatja. Nálunk nincs kötelező részvétel levelezőn (info szak), de az előző sulimban volt (bölcsész kar volt). Meg lehet csinálni, akármit, csak akarni kell. Sok éjszaka rámegy, de megéri.
2021. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kötelező levelezőn a részvétel, persze nem minden oktató ad jelenléti ívet, de azért akadt. Ahol én vagyok ott péntek és szombat a tanítási nap. Tanulmányi szerződést érdemes csinálni, ha engedik.
2021. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nehéz az biztos. A legtöbb problémát nem is a készülés, hanem az szokta okozni, hogy egyáltalán elenged-e a munkáltató és meg tudsz-e jelenni az órákon, vizsgákon stb. vagy majd tudod-e teljesíteni a szakmai gyakorlatot, ha az is van. Ha van egy konkrét elképzelésed, akkor nézz utána az egyetemek honlapjain, hogy náluk hogyan néz ki a levelezős oktatás az adott szak esetében, mert ez változó. Például az én szakomon a hétfő és a kedd van kijelölve levelezős alkalmaknak, minden héten vannak órák és havonta min. 5 napon kell megjelenni (az kötelező), de valahol a csütörtök-péntek, valahol a péntek-szombat stb., ez teljesen eltérő is lehet akár. Ha a szakod egybevág a jelenlegi munkahelyeddel, akkor viszont valóban könnyebb helyzetben vagy, mert lehet jobban támogatják a tanulmányaidat.
2021. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokunknak sikerült már. Nálunk csak szombatonként voltak órák, de ennek érdemes utánanézni, mert van, ahol kéthetente péntek-szombat, és van, ahol tömbösítve, csak hétköznap, egyszerre 3-4 nap.
2021. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Metut néztem, annyit írt péntek szombat, de változó szakonként. Ennél többet nem ír sajnos.
2021. nov. 3. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!