Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet a nem ismert/szokáso...

Hol lehet a nem ismert/szokásos/szokványos munkákról tudomást szerezni, illetve a hozzákapcsolódó tanulási lehetőségekről és magával a munkával kapcsolatos dolgokról utána nézni?

Figyelt kérdés

Szóval, itt állok nagyon fiatalon, esti gimnazistaként, és jó lenne valamilyen irányba elhelyezkedni. (Kérlek a szüleimmel élek és hasonló dolgokat mellőzzétek, már évek óta külön élek.)


Az a problémám, hogy olyan dolgokban jó vagyok, amikben az emberek nagy része nem (analitikus gondolkodás és érvelés, személyesen szórakoztató előadásmód, lelkesedés, a munka iránti vágy, és hasonlók), és azokban vagyok rossz amikben az emberek nagy része jó (a végtelen szürke monotonitás átlátása és átélése, koránkelés, késés elkerülése, vagy csak az olyan dolgok mint például a világról fogalmam legyen, hogyan működik a gyakorlatban a munkarendszer és a munkavállalás, fizetés, bérezés körüli dolgok, adózás és egyebek amikről nem is tudok hogy vannak). Amit tudok, hogy az olyan mainstream, ismert, szokásos munkák és tanulási lehetőségek számomra nem a legjobbak (próbálkoztam két évig programozói kurzuson, illetve dolgoztam két évig pékként, de nem jöttek be), általában azok amik érdekelnek az emberek nem is hallottak, például egy egyszeri munkában tudtam (személyesen) játékokat bemutatni, megtanítani és játsszatni emberekkel, abban például jó voltam és tetszett is, de amikor másoknak elmondom ezt azt se tudják mi az a játékmester munka mert soha nem hallottak róla.


A kérdésem az lenne, hogy a nem ismert munkákról, amik eszükbe se jutnak az embereknek, hol lehet tudomást szerezni, illetve hol lehet utánanézni a részleteknek?



2021. nov. 3. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
97%

"itt állok nagyon fiatalon ... Amit tudok, hogy az olyan mainstream, ismert, szokásos munkák és tanulási lehetőségek számomra nem a legjobbak"

Nem a legjobbak... Attól még jók lehetnek. Nagyon fiatal vagy még, hogy ezt így kijelentsd.


"(próbálkoztam két évig programozói kurzuson, illetve dolgoztam két évig pékként, de nem jöttek be)"

Ez munkatapasztalatnak kb. semmi. Az is lehet, hogy más emberek között bejött volna valamelyik a kettő közül. De egyébként egy pék extrém korán kel, úgyhogy az, hogy ezt nem szeretted, még azt sem jelenti, hogy ne tudnál korán kelni.


"általában azok amik érdekelnek az emberek nem is hallottak, például egy egyszeri munkában tudtam (személyesen) játékokat bemutatni, megtanítani és játsszatni emberekkel, abban például jó voltam és tetszett is, de amikor másoknak elmondom ezt azt se tudják mi az a játékmester munka mert soha nem hallottak róla."

Miért hagytad abba? Az egyszerit úgy érted, hogy alkalmi munka volt? Maradj kapcsolatban azzal, aki felajánlotta, hátha lesz ilyen lehetőség még később is időnként.


"a nem ismert munkákról, amik eszükbe se jutnak az embereknek, hol lehet tudomást szerezni, illetve hol lehet utánanézni a részleteknek?"

Az életben. Önéletrajzi írásokban. Te hol szereztél tudomást a játékmesteri munkáról? Hát ott. :)

De ez mindegy, ne az ilyeneket vadászd, mert hiába is tudnál róla, attól még nem fog szembe jönni egy pont olyan, pont megüresedett állás pont ott, ahol szeretnéd.

Egyébként is az ilyesmi munkakörök sokszor úgy alakulnak ki, hogy van egy cég, amelyik felvesz valakit egy szokásos állásba, és az illetőről menet közben kiderül, hogy van valami hobbija, vagy érdeklődési köre, amit a cég is hasznosítani tudna, és akkor azt mondják neki, hogy ne legyél te csak egy egyszerű pl. adminisztrátor itt, a játékos cégünknél, hanem legyél te holnaptól a játékmester.


Szóval az a lényeg, hogy kezdjél el dolgozni, aztán a többi majd kialakul. Ne az álommelót keresd, hanem az adott lehetőségek közül válassz egy elviselhetőt, és közben mindig járj nyitott szemmel, hátha később adódik jobb lehetőség is - és akkor majd váltasz, így haladva az egyre jobb munkák felé.

2022. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!