Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két különböző...

Lehet egyszerre két különböző egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg másodéves egyetemista vagyok nappali képzésen, de szeretnék még egy diplomát, és neki is kezdenék a tanulásnak.

A másik egyetemet levelein szeretném párhuzamosan végezni. Csak annyi, hogy ez nem ugyanazon egyetem két különböző szakján lenne, hanem két különböző egyetemen.

Szóval egy nappali képzés az egyiken és egy levelezői a másikon.



2021. nov. 6. 16:46
 1/9 anonim válasza:
100%
Lehet.
2021. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Persze. Rengetegen csinálják. (A másikért fizetni kell.)
2021. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen, lehet, bár nem egyszerű összeegyeztetni. Fizetni egyébként nem feltétlenül kell, csak akkor, ha nem jönnek ki a félévek az állami félévekből.
2021. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%
Normális szak mellett nem lehet másikat elvégezni. Feltéve, ha nem kettes a célod
2021. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

4-es: talán az a célja, hogy a legjobb tanuló legyen ;) Nem mindenki dolgozik 0-24ben a gyárba', vannak rendes munkák is.


Kérdező: lehet. Én még gimibe is két suliba jártam (clonlara és egy magyar magánsuli), majd egyetemre is kettőre. pont úgy ahogy szeretnéd, egyik nappali, másik levelező. Meg lehet oldani, cserébe huszon X évesen olyan végzettségeid lesznek amikről 40-50 évesen is csak álmodnak sokan :) sok sikert

2021. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
4. Egy orvosi, jog mellett nem, de ez a kisebbség. Egy mérnök mellé már simán becsúszik egy gazdasági szak.
2021. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És a Neptun ilyen esetben hogyan működik?
2021. nov. 6. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán. Ket különböző egyetemen lesz ua. a kódod.
2021. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze. Én kétszer is eljátszottam ezt. :D Mesterszakon voltam végzős, mikor egy alapszakot kezdtem és azon az alapszakon most vettem fel a következő mesterszakomról egy csomó tárgyat (gyakorlatilag párhuzamosan haladok a mesterszakos képzés tantervével, hogy olcsóbb legyen). És nem, nem leszólni való szakok voltak, műszaki és természettudományi területen tanultam mindig is.


Két alapszak lehet együtt zűrös, főleg, ha mindkettő ugyanazon a tagozaton fut, de ha csak néhány tárgyad marad, vagy nem kell bejárnod, megy azért.


A legnagyobb baj nem a tárgyak teljesítése szerintem, hanem az ütközések elkerülése. Ami nálad megoldott a különböző munkarend miatt.


Az is hülyeség, hogy fizetni kell a másikat. Amennyi féléved marad államin, annyit tudsz elhasználni a másik képzésen is, ha államira mész. Ha párhuzamosan fut két képzés, az mondjuk két felhasznált félévet jelent az államiból egy félév alatt, de ennyi.


Ha ugyanazon az egyetemen vagy, a neptunba belépve ki lehet választani, hogy melyik szakod neptunját nézed, külön intézményben meg teljesen külön kell bejelentkezni. Nekem minden képzésen ugyanaz maradt a Neptun kódom. Már lassan magamra varratom, annyit volt velem. :D

2021. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!