Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány iskolát lehet megjelölni...

Hány iskolát lehet megjelölni a középiskolai felvételi lapon? és suli vélemények 21/22 tanév

Figyelt kérdés
eddig a Berzsenyit, Leöveyet, Madáchot és a szentendrei Móriczot néztem, esetleg véleményeket is ha valaki tud akkor írna? köszönöm

2021. nov. 8. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen korlátozva, bármennyi középiskolát meg lehet jelölni. Nyilván, ha a megjelölt iskolák közül sok tart tantárgyi szóbelit, akkor arra készülni is kell. Szóval ezt érdemes figyelembe venni. Ugyanakkor nem minden iskola tart tantárgyi szóbelit, illetve van ahol nincs is szóbeli.

Berzsenyi és a Madách is erős gimnázium, egyikbe sem könnyű bejutni. Tavaly a Berzsenyi nyelvi tagozataira minimum 77 pontos írásbeli kellett a szóbeli behíváshoz, maximális hozott pontok mellett. A Madáchba is kb. ennyi. Leöveybe már egy 4,5 átlag + 70 központival, vagy 5-ös átlag 60-as központival már el lehetett érni a szóbeli behívási ponthatárt az elmúlt két évben a nyelvi tagozatokra.

Budapesti Madách nyelvoktatásban erős elitgimi. TOP 10-15 országos szinten. Közösségét is dicsérni szokták. Sok a lány, a diákok kb. kétharmada lány.

Berzsenyi híres az összetartó közösségéről, családias hangulatáról. Oktatás színvonalas, tanárok jók. Erős gimi.

Leövey angol és biológia tagozatáról jókat hallottam. Állítólag emelt angolon el lehet jutni C1-ig.

Szentendrei Madáchot nem ismerem.

2021. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felvételi ponthatárok az előző években: felvizsga.eu

Segítség a kalkulátorhoz: [link]

2021. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én három sulit jelöltem meg mikor készültem a gimire.
2021. nov. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!