Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj gazdálkodás menedzsmenthez?

Okj gazdálkodás menedzsmenthez?

Figyelt kérdés

Gazdálkodás menedzsment szakra akarok menni egyetemre, és szeretnék előtte okj képzést elvégezni, mert nagyon jól jönne a 32 többletpont. Azt olvastam valahol, hogy a felvin fent van a lista, hogy melyik okj-t fogadják el az adott szakhoz, de én nem találtam. Azt tudom, hogy az 54,55-ös számúakat, de ettől konkrétabbat nem láttam. Esetleg személyes tapasztalatot is szívesen fogadnék, hogy ki melyiket végezte el, mennyire volt nehéz vagy mennyi ideig tartott.

Előre is köszönöm:)



2021. nov. 18. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Már megszűntek az okj-k. Korábban voltak pár hónapos képzések,de már több évesek vannak, felnőttoktatásban.


Jobban jársz, ha csinálsz 2 emeltet. Könnyebb, kevesebb idő. PL töri-matek, töri-nyelv, nyelv-matek.

2021. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megszűntek az okj-k?

Azta, úgy látszik nagyon rosszul vagyok informálva. Köszi.

2021. nov. 18. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

FOSZK képzéseket nézd meg, onnan be lehet kerülni BSc-re.


[link]

2021. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

#1 vagyok. Igen,megszűntek. Felnőttoktatássá alakult át a rendszer, rengeteg régi okj megszűnt, kisebb lett a választék. A pár hónapos képzéseknek már annyi, 2-3 évre kell számítani kb, de annyit meg nem ér a legtöbb.


#3-nak igaza van, foszkról tudsz majd jelentkezni bsc-re. Ha 5-ös jeggyel végzel,akkor 400 pontot kapsz a felvételin. (Nem vagyok benne biztos, de az adott egyetemen tudsz vele tovább menni bsc-re,ahol a foszkot is csináltad ) Így kb úgy jössz ki,mintha emelteztél volna és emiatt mentél volna később egyetemre. Kb 1 évvel lesz hosszabb a képzés így,sok tárgyat el tudsz fogadtatni alapon.

2021. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Négyes: az 54-55-ös OKj képzések a régi rendszerben sem pár hónaposak voltak. 54 pl pénzügyi-számviteli ügyintéző, ez korábban is 2 év volt 55: mérlegképes könyvelő, ez 1 év, de bemeneti követelmény volt a pénzügyi-számviteli ügyintéző. Ez akárhogy számolom, 3 év, és valljuk be, sokkal nívósabb, mint egy gazdmen fosz.
2021. nov. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Én azt hittem ilyen pár hónapos okj képzés is elég, de ha csak ezek az 1-2 évesek jöhetnek szóba, akkor tényleg felejtős.

2022. jan. 22. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!