Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-AKK (allamtudomanyi szak)...

NKE-AKK (allamtudomanyi szak) velemenyek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Rossz szak, ne menj oda.
2022. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennél egy kicsit bővebben megosztod velünk? Oda jársz? Nappalin vagy levelezőn? Tárgyak milyenek, vizsgák nehezek? Köszi!
2022. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

#2

Igen. Nappalin. A tárgyak és a vizsgák teljesíthetőek, de sokat kell magolni.

Én azért nem ajánlom ezt a szakot, mert ezzel csak közszférában tudsz elhelyezkedni. Közszférában, ahol nagyon alacsonyak a fizetések. Már én sem akarok közszolga lenni. A versenyszférában akarok elhelyezkedni, de ezzel a diplomával nem fognak felvenni. Persze lehet, hogy jól hangzik ez az államtudományi cucc, de az az igazság, hogy egy piacképes diplomával versenyszférában dupláját, tripláját is meg lehetne keresni, mint amennyit ezzel kapnál állami szférában,

A másik, hogy igazán semmihez sem fogsz érteni, ha itt végzel. Még a közigazgatásban is többre mész egy jogász vagy közgazdász diplomával, mint egy államtudományival. Ez egy generalista képzés, de a végén nem fogsz érteni semmihez sem. Meg az államtudományi sem ér semmivel sem többet a sima 3 éves közigazgatás-szervezőnél. Ugyan azt a feladatot töltheted be vele.

Hiába kapsz egy dr.-t a neved elé, attól még nem leszel vele jogász.


Hagyjátok az államtudományit. Menjetek el inkább jogásznak vagy közgazdásznak, sokkal jobban jártok vele.

2022. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kedves 3-as, nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy politika területén, mondjuk ha valaki be akar lépni az egyik pártba, ott nem lenne hasznos ez a tudás? tudom nem nagyon kell szakirányú diploma, de politikusoknak jó lenne ha nem lennének teljesen hülyék, és konyítanának valamit a dologhoz, és olvastam hogy a politológia szak nem politikus képző

szóval érdekelne a véleményed erről,

valamint te most végigcsinálod vagy ott hagyod a szakot?

2022. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Amiket itt tanulsz, annak valóban van köze a politikához és talán hasznosítani is lehetne olyan pozícióban. De vedd figyelembe, hogy az államtudományi és a közigazgatás-szervező alapvetően a közigazgatásban való munkavégzésre készít fel. És aki közigazgatásban dolgozik, az nem vállalhat politikai tisztséget, nem lehet párttag.


Én végül arra jutottam, hogy itt a végén már nem hagyom itt, hanem kreditelismeréssel felvételizek egy közgazdasági mesterszakra.

2022. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jogi szakkal is lehetne kreditelismeréssel közgáz mscre jelentkezni?
2022. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom pontosan.. Mennyi közgazdaságtant tanítanak jogon? Attól függ, hogy mennyi közgazdasági kredited van. Meg attól is, hogy milyen szak. Én átnéztem már ezeket, Nemzetközi gazdaság és gazdálkodásra pl. már 15 közgázos kredit elég, hogy kreditelismeréssel felvegyenek és ott kell majd pluszban pótolnod a hiányzó krediteket, hogy meglegyen a bemeneti feltétel. Asszem 40-nek kell meglennie.


Mi viszonylag sok közgázt tanultunk, mikro-, makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, államháztartástan, vezetés és szervezéselmélet stb... Ezeket be tudják számítani.

2022. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!