Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szakkal...

Elizabet2004 kérdése:

Turizmus-vendéglátás szakkal kapcsolatos véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni. :) Megéri a szak?

Figyelt kérdés

Mennyire lenne hasznos egy ilyen szak elvégzése, ha anyanyelvű orosz vagyok, jó nyelvérzékkel, kommunikatív személyiséggel és 4,4-5 középiskolás átlaggal rendelkezem? (11-dik osztályos vagyok jelenleg)

Fakultációnak az angol-német nyelvet és a történelmet vettem fel.


Kiskorom óta egy olyan munkahelyről álmodom, amelyhez rengeteget kellene utaznom, sok új embert ismerhetnék meg és világot tudnék látni... Érdekel a szociológia és a diplomácia, illetve, régebb óta vonzanak a szállodák is. ^^

Így, elsőnek alapvetoén olyan szakokra gondoltam, mint; nemzetközi kapcsolatok, nemzetközi gazdálkodás/marketing, (viszont a matekkal nem igazán vagyok jóban) vagy a fentebb említett turizmus-vendéglátás szakra.

Viszont, úgy vettem észre, hogy az utóbbiról ezen az oldalon sokaknak igencsak negatív véleménye van, nem igazán értem hogy miért...

Attól fuggően, ha tudnának bármiféle jó tanácsot adni hogy merre érdemes tovább mennem - nagyon is hálás lennék mindenkinek :)

...Hiszen még abban sem vagyok biztos hogy pontosan melyik három egyetemet válasszam :c



2020. szept. 5. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

A szállodákban csalódnál. Különösen, ha világot szeretnél látni. Olcsón idegenvezetőként lehet. Ahhoz nem árt ismerni a földrajzot, történelmet, éppenséggel a szociológiát. Persze tudni kell szervezni, kapcsolatot építeni és főleg sokat mesélni.

Ezen felül az idegenforgalomnak számos ága, van, például valakinek magát az utat is meg kell tervezni, az helyismeret nélkül bajos. A diplomácia sok utazással jár, de jellemzően mindig ugyanoda, hacsak nem külügyminiszter akarsz lenni, de az már politika.

Utaznak még a földrajzosok és geológusok is.

Ezen felül azok, akik bármely szakma kiválóan ismerői, általában elismert és jól fizetett emberek, odautaznak, ahová akarnak. Ott van például Charles Simonyi, az excel atyja, neki a világűr volt a kedvenc vágya, volt iskétszer fent, csekély 20 millióért (alkalmanként, dollárban).

2020. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!