Milyen módszerrel lehet megtanulni egy jogszabályt kívülrő?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemen vagyok, harmadik éve járok ide. A tankönyvi anyagrészekkel nincs különösebben bajom, de a jogszabályok (pl. PP) megtanulása szinte lehetetlen küldetésnek tűnik. Ha valaki tudna esetleg valami tanácsot adni, lehetőleg jó részletesen kifejtve, azt nagyon megköszönném! Elsősorban jogi egyetemet végzett emberek válasza érdekelne, de bárki segítségéért hálás vagyok :D

2021. nov. 22. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Be kell seggelni. Elolvasod újra és újra.
2021. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt sejtettem. De vissza kell mondogatni? Addig ameg nem megy szó szerint? Vagy csak simán olvassam el 300szor? Mert ismerek olyat aki csak elolvassa sokszor, én eddig szó szerint próbáltam megtanulni paragrafusról paragrafusra, de ezt 30oldalon keresztül nem lehet még egy hét alatt sem végigcsinálni
2021. nov. 22. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályokat úgy kell tanulni, mint a verseket, a különbség csak annyi, hogy a versnek legalább van valami ritmusa.


Mindenesetre én a verstanulásra is ezt szoktam ajánlani; hallgasd a szöveget, közben pedig olvasd. A te esetedben nyilván nincsenek jobbnál-jobb színészek előadásában előadva a paragrafusok, így ezt magadnak kell megcsinálnod, esetleg egy jobb hangú ismerőst megkérsz, hogy mondja fel felvételre a szövegeket. Ezzel a módszerrel biztosan jobban tudsz haladni, mint a sima olvasással.

2021. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez nagyon jól hangzik, kipróbálom 😊
2021. nov. 22. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Közben gyártsál magadnak példákat arról, hogy mikor alkalmaznák őket.
2021. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!