Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban lenne érdemes...

Milyen irányban lenne érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

A tárgyak alapján a matematika, történelem, kémia és biológia érdekelnek. Nem tudom eldönteni hogy gazdasági vagy egészségügyi irányban tanuljak tovább.

Gazdasági irányban a Corvinus alkalmazott közgazdaságtant vagy gazdaság és pénzügy matematikai elemzést néztem ki magamnak mert szívesen tanulnék magas szinten matematikát és a gazdasági folyamatok, statisztika is érdekel.

A kémia biosz terén pedig orvosi egyetemre gondoltam csak tudom hogy itt meg nagyon sokat kell tanulni de magát az emberi működést érdekesnek tartom éa foglalkoznék vele.

Munkaerőpiac, életvitel, társadalmi megbecsültség és fizetés szempontjából melyiket érné meg elvégeznem?



2021. nov. 23. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Alkalmazott közgazdaságtan
Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés
Orvosi
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ha jól akarnék keresni és szeretném a matekot és statisztikát, akkor én ELTE TáTK -ra mennék alapra és onnan survey statisztika mesterre. Aztán ott vagy a data science kapujában, már képzés alatt lesz munkád és soha nem leszel éhes ezen a bolygón sehol. Melléteszel egy angol nyelvtudást és annyi.
2021. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Lepontozol egy adatelemző karriert? Akkor menj milliomodik közgazdásznak, vagy legyél 10 év orvosi után pályakezdő minimálbérért :DDDD Nekem 8.
2021. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%

A gazdaság és pénzügy matematikai elemzésről én azt hallottam Corvinusos mércével nehéz, de valószínűleg azért nem egy orvosi. Corvinuson azért általában könnyebb diplomát szerezni (bocs ha valakit ezzel megbántok, de ezt azért nehéz lenne letagadni). Közgazdász az szerintem tipikusan a könnyebb fajta corvinuson, utána elhelyezkedni sem nehéz, különböző területek vannak, de azért egész jó a fizetés. A matematikai elemzés azért magasabb tudást vagy mondjuk odaszentelést igényel de azért az is teljesíthető.

Az orvosi valószínűleg itt nyilván a legmegbecsültebb, de azért tényleg meg kell harcolni. Sokat kell tanulni az igaz, de cáfolnám az előzőt, azért a fizetések mostanság már egyáltalán nem rosszak. Nyilván rengeteget változik a szakterülettől, de egyrészt kezd áttolódni magánpraxisba, ahol nagyon magas keresetek tudnak lenni, másrészt az állami alkalmazottak bérét is emelték most. Több ismerősöm dolgozik állami egészségügyben ( pályakezdő is ) és nagyon jó a fizetésük. Az már más kérdés mondjuk hogy az állami egészségügy ezzel a tempóval felbomlik hamarosan, de ez az egészségügyi dolgozók bérén csak emelni fog szóval emiatt nem kell aggódni.

De azért hozzátenném hogy nem vagyok társadalmi, gazdasági elemző szóval én inkább csak a mostani tényekre támaszkodnék a helyedben.:)

De én amúgy tipikusan nem ilyen vagyok, végül oda mennék ahova szívem húz. Az biztos, hogy te okosabb vagy hogy próbálsz értelmesen előre gondolkodni.

2021. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Én orvosira járok, másodéves vagyok. Haaat, az emberi működéssel kapcsolatban 2-3 tárgyat tudnék mondani. Többi csak betegségek leírása, magolása. Nem sok logikát igényel. Itt seggelni kell rengeteget.

2021. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én alkalmazott közgazdaságtanra járok, ha érdekel, írj privátban nyugodtan.

2021. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mat-kémia, vagy mat-biosz tanári. Magánórákból szép kis summát összeszedhetsz.
2022. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!