Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek jó orvos, ha elsősorba...

Lehetek jó orvos, ha elsősorban az emberi test, az anatómia és a betegségek érdekelnek az orvostudományból, és inkább zárkózott vagyok, mint közvetlen? Inkább válasszak más pályát?

Figyelt kérdés

Egészségügyi suliba járok, és számomra most világosodott ki, hogy az orvostudományért lelkesedek a leginkább, és tervben van az orvosi egyetem. A bizonytalanságomat az okozza, hogy életem során bármikor emberek közé kerülök, nagyon sok időt vesz igénybe, amíg bekapcsolódok a társasági életbe. Tudok emberekkel kapcsolatot ápolni, viszont ha nem muszáj, nem kezdeményezek. Egy kicsit szorongok az emberek elvárásaitól. Az egyedüllét nekem felüdülés.

Tudom, hogy ha orvosnak akarok menni, akkor meg kell tanulnom nyitni az emberek felé, mert én sem szeretnék magamnak egy olyan orvost, aki csak a betegséget látja bennem, inkább valódi jelenlétet igényelek és tárgyalóképességet.

Ami miatt az orvosi pályát szeretném, az maga a gyógyítás lehetősége, a kreatív tervezés, gondolatokat ébresztő sorsok és persze az emberi test és lélek folyamatos megismerése.



2021. nov. 26. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is orvso-beteg viszonylatban nem beszélgetni kell tudni, hanem a betegtöl odafigyelve megkérdezni, milyen panaszai vannak, erre meg elég, ha tényleg figyelsz.

De ha nagyon problémás lenne számodra a gyakorlatban, akkor olyan szakot keress, ahol nem sokat kell velük beszélni - pl. sebész vagy hasonló szak.

2021. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Kutatni is lehet, nem kell minden orvosnak a klinikumban dolgoznia.
2021. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl radiológus, labororvos, kutatóorvos, stb. nem kerül közvetlenül betegekkel kapcsolatba, mégis fontosak.
2021. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár az egyetemen is maradhatsz mint oktató és foglalkozhatsz a téged érdeklő tárgyakkal. Szerintem nem kéne más szakot választanod, csupán lehet a végén nem a klinikumban fogsz elhelyezkedni.
2021. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Voltam már a szakközép sulival gyakorlaton segédápolóként, és elsőre azért ijesztő volt az, hogy nagyon rá kellett akaszkodni az ápolókra, hogy taníssanak, a betegek vizsgálatánál pedig nagyon kellett a közvetlenség és a határozottság. De tudom, hogy az ápolás és az orvos pálya között nagy a különbség, csak azt nem tudom, konkrétan mi az. Annyit felfogtam, hogy mindenki az orvoshoz rohangál papírokkal, kérdésekkel. Az orvoslást inkább magánban képzelem el, szakosodottan, vagy mint egy háziorvos. Lehetnék asszisztens is, csak a tudásvágyam bővel túlmutat a sima asszisztensi pályán, én úgy érzem, mindent tudni szeretnék.

De azt nem tudom, mire vagyok való igazából.

2021. nov. 26. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, talán a fő különbség hogy az orvos hozza a döntéseket és rajta a felelősség
2021. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy lelkesedsz az orvostudományért, az utolsó mondatodban pedig mindent leírtál, ami ehhez a pályához motivációt jelenthet hosszú távon, tehát ez alapján úgy tűnik, ezt a munkát szeretnéd igazán csinálni. Az hogy zárkózott vagy és szeretsz egyedül lenni az még nem azt jelenti, hogy olyan orvos leszel, aki csak a betegséget látja a betegben, itt van valami logikai ellentmondás, amin érdemes elgondolkodnod. Nehezen kapcsolódsz be új társaságokba vagy kezdeményezel emberek felé... ezzel rengeteg ember van így. Egyrészt ez még változni fog ahogy idősödsz, másrészt meg a betegekkel való kommunikáció, bánásmód tanulható, az egyetem során úgyis el fogod sajátítani - akarva, akaratlanul. Ennek nem lesz köze ahhoz, hogy te a magánéletedben zárkózott vagy, persze a kettő formálhatja egymást (hivatásszemélyiségről beszélhetünk a orvosi szakmában). Attól, hogy úgy érzed, nem vagy még jó az emberekkel való kommunikációban, az írásodból látszik, hogy megvan benned a lelki folyamatokkal kapcsolatos mély gondolatok iránti képesség, ezért én biztos vagyok benne, hogy menni fog. Adj egy kis időt magadnak és ez semmiképp ne tartson vissza, visszanézve rá fogsz jönni, hogy kár volt ezen aggódni! Az szuper, hogy már láttad az ápolói munkát testközelből, így tudod, milyen maga a munkakörnyezet, a kórház - ez az orvosoknál is ugyanaz. Akiket ott határozottnak láttál, ők is ugyanúgy kezdték egyszer, mint te. Az ápoló, ahogy a nevében is benne van, ápolja a betegeket, tehát a betegek körüli konkrét ápolási teendőket végzi el, aminek egy részéhez egészségügyi ismeretekre is szüksége van (tudnia kell mit miért csinál a beteggel, pl. lefekteti vagy felülteti az ágyban) és folyamatosan figyelemmel kíséri a betegek állapotát, annak változását (tudnia kell milyen új tünet mit jelenthet, mire kell különösen odafigyelnie, mikor van baj, ezeket jelzi az orvosnak). Segít a betegnek, pl. elmagyarázza neki, hogy miért rendelte el az orvos, hogy nem ehet már aznap este. Az ápoló részben az orvos keze alá dolgozik, de önálló kompetenciájuk is van. Az orvos kikérdezi a beteget a kórelőzményéről és panaszairól, megvizsgálja a beteget fizikálisan, vizsgálatokat rendel el (röntgen, laborvizsgálat, gasztroszkópia stb.), dönt a lehetséges diagnózisokról vagy diagnózisról és a kezelésről.
2021. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányom járt orvosira ott is volt olyan hallgató aki nem volt hajlandó emberhez nyúlni, mégis orvos lett.
2021. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!