Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók, mi a...

Orvostanhallgatók, mi a véleményetek ezekről a könyvekről?

Figyelt kérdés

Donáth: Anatómiai nevek

Donáth: Anatómia, élettan

Donáth: Anatómiai atlasz

Tarsoly Emil: Funkcionális anatómia

Werner Platzer SH atlasz anatómia


Idén leszek elsőéves, tehát minden tanácsnak nagyon örülök.:)

Körülnéztem már tankönyvek ügyében, általában azt ajánlják, hogy a Szentágothai Funkcionális Anatómiát, a Sobotta és/vagy a Yokochi atlaszt érdemes beszerezni. A fent felsorolt könyvek (ezek mellett) használhatóak?

A Szentágothai Funkc. Anat. esetében a 2006-os kiadásút ajánlják, tényleg csak ez a jó vagy a korábbiak is használhatóak?



2017. aug. 12. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából feleslegesek a felsoroltak sajnos, max az SH atlasz, amit használnak páran, kiegészítésre jobb megértésre jók. A hivatalos tankönyvek a szentágothais funkci meg a sobotta atlasz szokott lenni, szövettanból meg a ross, röhlich. Azt fogják és úgy fogják visszakérni, ami és ahogy ezekben benne van. Funkciból teljesen jók a régi kiadások is, én még a szüleim könyvéből tanultam, a lényeg, hogy 3 kötetes legyen, mert viszont most egy pár éve kiadtak egy 1 kötetest. Az le van egyszerűsítve, az egyetemek meg sokszor még a régi könyvek szerint tanítanak, és ami még fontosabb, azok alapján kérnek is számon.
2017. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az anatómiai neveket eddig egy év alatt kb 3-szor használtam, amikor már nagyon piszkálta a fantáziámat, hogy mit jelenthet a latin szó, amit próbálok megtanulni :D A Tarsoly-féle funkcionális anatómiát pedig vizsga/demó előtt legutolsó ismétlésre/összegzésre használtam egyszer-kétszer, mert sokkal rövidebb, mint a Szentágothai-féle, önmagában semmiképpen nem lesz elég.
2017. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkét válaszolónak köszönöm szépen a segítséget. :)


A Funkcionális Anatómiánál a 2006-os kiadást a sotepedian olvastam, ott írják, hogy fontos, hogy a legújabb kiadás legyen.

2017. aug. 13. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokan a 3 kötetesre esküsznek, nekem az volt, de megvettem a legújabbat, jobban szerettem belőle tanulni, ízlések és pofonok. Nekem azzal is sikerült elsőre a szigorlatom, vedd meg az egyiket aztán néha kérd el a másikat valakitől és majd meglátod.
2017. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!