Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Friss diplomás mérnökinfóval...

Friss diplomás mérnökinfóval tapasztalat nélkül mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
Mint a címben is írtam, mit tudok kezdeni a diplmával a semmin kívül? :D Semmi hasznos tudást nem adott az egyetem, ráadásul a rendes mérnöki munkákhoz még kevés vagyok. Tapasztalatom sincs, ugyanis nem duálisos voltam. Szeretnék ezen a területen elhelyezkedni, de bármikor nézem az állásokat, pesten/hatvanon,veszprémen és debrecenen kívül sehol sincs IT lehetőség. A junior pozíciók pedig mind C# vagy javascript fejlesztők. Úgy érzem teljesen feleslegesen kidobtam 3,5 évet az életemből. Ha ezt előre tudom, biztos hogy mentem volna duális képzésre. Megéri innen egy minőségbiztosítási mérnököt elvégezni? Köszi a válaszokat!

#diploma #mérnökinfó #junior mérnök
2021. nov. 27. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

1, Ha IT-ban akarsz dolgozni, akkor kötelező a hajlandóság új dolgok tanulására. Szépen kezd el a C#, Javascript tanulását, ha ez kell. Autodidakta módon új dolgokat tanulni ebben az iparban alap skill!

2, Igen, nagyobb városokban több a munkalehetőség, ez természetes.

3, Tapasztalat szerezhető non-profit projektekből. Pl én annó még gimisként egy játék projektben voltam, amit pár lelkes ember csinált hobbiból, de jópár senior is volt benne és sokat tanultam belőle. De akár saját projektet is csinálhatsz.

2021. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Hol végeztél, hogy ennyire nem tudsz semmit?
2021. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Mi a bajod a JavaScript vagy C# junior fejlesztői állásokkal?


Menj fel a Udemyre, fizesd be magad egy Java vagy C# vagy JavaScript mesterkurzusra (4000 forint leértékelés idején), told végig pár nap alatt, aztán csinálj pár önálló projektet, amiket meg tudsz mutatni. És jelentkezz junior fejlesztői állásokra. Mi a nehéz ebben?

2021. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ncore-n ingyen is vannak fent udemy kurzusok, az általad leírt programnyelvekből. Párat csinálj végig. Legyél hajlandó költözni is, ha csak úgy találnál munkát, Budapesten rengeteg junior állás van. Sok helyen még be is tanítanak, mert kb mindenki tisztában van vele, hogy az egyetemi anyag lókuki. De neked is tanulnod kell folyamatosan önszorgalomból szabadidődben, a programozás egy ilyen szakma.
2021. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!