Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatásban egyszerre két...

Felsőoktatásban egyszerre két szakot lehet állami finanszírozással hallgatni?

Figyelt kérdés

Most egy 6+1 féléves államilag fizetett BSc képzés II. évfolyamát kezdem. Ezzel kapcsolatban a kérdéseim:

-Ha felvételiznék ezzel párhuzamosan egy másik 6 féléves szakra, akkor ott hány félévet fizetne az állam?

-Összesen hány félévet lehet állami finanszírozással hallgatni?

-Ha már teljesítettem az összes teljesíthető államilag finanszírozott félévemet, és költségtérítéses hallgató vagyok, akkor van olyan lehetőség, hogy a legjobb × ember "helyet cserél" az államis legrosszabb × emberrel?


2010. szept. 6. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy akkor lehet egyszerre két szakon államisnak lenni, ha a második szakot elkezded mielőtt az első szakon másodikos lennél. és ilyenkor a párhuzamosan csinált féléveket nem 2-nek számítják, hanem egynek.
2010. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha már nincs államilag támogatott féléved, akkor csak költséges lehetsz, sehogy se mehetsz át államira, ilyenkor nincs ez a helycsere dolog.

olyankor van ez, ha államira felvettek, de egyik évben nem lett meg a minimum kredited, és átraknak költségesre, akkor ha jól tanulsz (el kell érni valamilyen átlagot) akkor visszatesznek államira. vagy ha költségesre vettek fel (mert nem volt elég pontod) akkor is jó átlaggal átvehetnek államira.

első voltam

2010. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!