Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy alapszakot (6 félév) áll....

Egy alapszakot (6 félév) áll. finanszírozással végeztem, mesterképzésben 1 félévet szintén. Ezek szerint,5 félévem maradt, elvégezhetek egy mester szakot állami finanszírozással? Kolit is kaphatok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
keresztféléves képzésre szeretnék jelentkezni, ez csak időben különbözik a normáltól, vagy egyébben is?
2011. okt. 23. 17:18
 2/8 A kérdező kommentje:

"Amennyiben képzése finanszírozás tekintetében „vegyes” volt, azaz voltak államilag támogatott,

illetve költségtérítéses félévei is, úgy a képzés finanszírozási formájára az utolsó félév finanszírozási formája

az irányadó."


akkor mindegy, már nem is aktuális a kérdés, mert nekem pont az utolsó félévem volt államilag finanszírozott, s az azt megelőző 3 félév költségtérítéses... :( így akkor nem tanulok tovább

2011. okt. 23. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt a mesterszakot befejezted, amin 1 állami félévet eltöltöttél? Tehát a mester többi félévét költségesen végezted?

Ha befejezted a mestert, és akár egy állami félévet is használtál rá, akkor nem mehetsz már államilag támogatott mesterre, mert egy szinten csak egy diplomát támogat az állam.

Ha nem fejezted be a mestert, akkor sincs 5 féléved, mivel egy képzési ciklusra (esetedben a mester) csak az előírt félévek + 2 félévet használhatsz el. De államilag támogatottan végezhetsz egy új mestert, ha az elsőt nem fejezted be.

2011. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elkéstem.

Ja igen, azt kihagytam, hogy az utolsó félév számít.

2011. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

befejeztem...

a francba :( most mérhetetlenül szomorú vagyok

azt egyébként hol olvastátok, hogy egy szinten csak egy képzést támogat? ilyet nem olvastam, pedig elég alaposan rágom a tájékoztatót

bár mindegy is, ezt bebuktam

2011. okt. 23. 18:10
 6/8 A kérdező kommentje:
bár a kitöltési útmutatóban nem írnak arról, hogy az utolsó félév számítana, és ez nem is derülne ki, vagy mindenkit ellenőriznek egyenként? ó, már bánom, hogy átvettek arra az egy félévre... :(
2011. okt. 23. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A hatályos felsőoktatási tv. 55. § (2) bekezdése: [...] Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban államilag támogatott képzésben kizárólag az 56. § (3) bekezdése szerinti feltételek fennállása esetén folytathatók tanulmányok. [...]


56. § (3) pedig a párhuzamos képzésről, intézményen belüli több szakképesítés megszerzéséről szól.


[link]

2011. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

(3) A támogatási idő, illetve a költségtérítéses képzéshez rendelkezésre álló idő számításakor egy félévként kell nyilvántartani, ha a hallgató - az elsőként megkezdett képzésének legkésőbb harmadik félévében létesített további (párhuzamos) hallgatói jogviszonyára tekintettel -


a) egyidejűleg több felsőoktatási intézménnyel áll hallgatói jogviszonyban, illetve ha


b) ugyanabban a felsőoktatási intézményben egyidejűleg több szakképzettség, szakképesítés megszerzésére készül fel.

2011. okt. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!