Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Gazdaságtudományi Kar?

Corvinus Gazdaságtudományi Kar?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és leginkább a gazdaság érdekelne, de sok rosszat hallottam a BCE-ről mostanában (Corvinus-ösztöndíj, sznob hely, stb.)

Mi igaz ezekből? Megéri oda menni vagy inkább nézelődjek a BGE vagy az ELTE irányába?



#egyetem #ELTE #közgazdász #BCE #BGE #gazdáságtudomány
2021. dec. 11. 16:41
A kérdező szavazást indított:
BCE-GTK
ELTE-GTK
BGE-KKK
BGE-PSZK
28 szavazat
 1/8 Data Scientist ***** válasza:
89%

A Corvinus-ösztöndíj megítélésében nem vagyok otthon, de itt van egy cikk segítségképpen: [link]


Az mindenképpen jó hír, hogy nincs röghöz kötés, és hogy nem fogynak emiatt az államilag finanszírozott féléveid. A kockázat benne az, hogy esetleg átkerülsz a fizetős csoportba, ha nem tanulsz nagyon jól.


Amit átgondolnék a helyedben, hogy nem akarnál-e matekosabb közgazdasági szakra menni (gazdaság- és pénzügymatematikai elemző, GPME vagy alkalmazott közgazdaságtan). Ezek nagyon jó szakok, és nagyon jó karrierlehetőségeket kínálnak. Ezekre épülve lehet pl. jelentkezni az ELTE-TTK Survey statisztika és adatanalitika mesterszakjára, amely jelenleg Magyarország legjobb data science képzése (nem számítva az informatikai karok hasonló szakirányú képzéseit).


Ha mindenképpen gazdasági szakra szeretnél menni, akkor ne feledd, hogy a Corvinuson ismereteim szerint csak gazdálkodás és menedzsment alapszak indul, innen kell majd később szakosodnod. Ez egyébként szakmailag egy remek elgondolás.


Ha az egyetemeket szeretnéd rangsorolni, akkor a BCE, ELTE, BME, BGE sorrendet javaslom. A képzés nem feltétlenül jobb színvonalú az előrébb sorolt egyetemeken, de a nagyobb cégek és fejvadászok előnyben részesítik a Corvinust, de a másik három egyetem neve is jól cseng.


A gazdasági szakokon belül melyik szakirányt nézegeted?

2021. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek igaza van, ne válassz gazdmen-t vagy kermark-ot, óriási a túlképzés belőlük. Ha sima gazdasági szakra akarsz menni , nemzetközi gazdálkodás és pénzügy-számvitel sokkal piacképesebb. Ng a nyelvek miatt, PSZ pedig specializáltabb képzés, nagy szükség van rá, ezzel a kettővel külföldön is könnyebb elhelyezkedni.


Amúgy én a BCE-ELTE-BME hármasból választanék, jobbak a BGE-nél.

BCE-nek jók a külföldi lehetőségei

ELTE-n magad választod, melyik tárgyat milyen nyelven szeretnéd tanulni (angol-magyar)

BME-n erős a matek, jó alapokat ad

2021. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 Corvinuson a gazdmen-be csak a HR és a kermark lett bevonva, indul külon NG és PSZ
2021. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Data Scientist ***** válasza:
100%

3. köszi az infót!


Kérdező meg azt tenném hozzá, hogy a gazdasági szakok közül én is a pénzügy-számvitelt javaslom, szerintem ezzel lehet a legjobban elhelyezkedni (bár elsősorban továbbra is a BCE-KTK szakjait ajánlom figyelmedbe).


Programozni szeretsz egyébként? Mert ha igen, akkor kukkants rá az elte survey statisztika és adatanalitika mintatervére, nagyon jó szak, és nagyon ütős foglalkozás (bocs, kicsit hazabeszélek)! Survey statisztikára alkalmazott közgazdaságtan, GPME, kereskedelem és marketing illetve szociológia szakokról tudsz közvetlenül jelentkezni. [link]


Érdemes lenne ránézned egy gazdasági informatika szak tantervére is, ez is nagyon menő foglalkozás, és egy csomó gazdasági területen (befektetések, stratégia, IT menedzsment, logisztika, stratégiai beszerzés, sales) ezzel is jól lehet érvényesülni.

2021. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget!:)

Ugyan matek-info faktos vagyok, de az utóbbiból nem tartok ott, hogy erre építhessem az egyetemi tanulmányaimat.

Nem gondolkodtam szakirányon és ezért leginkább a gazdálkodás és menedzsmentet néztem, mert arról olvastam azt, hogy az adja a legátfogóbb ismereteket.

2021. dec. 11. 23:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szólók is írták, én sem javaslom a gazdment. A Gazdmenről az a vélemény járja, hogy ott sok mindent tanulsz, de semmihez nem fogsz érteni. Ha mindenképpen GTK akkor viszont vagy pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás. Én psz-es vagyok BCE-n, szerintem megéri itt végezni ezeket a képzéseket, egyrészt jól hangzik, hogy " A Közgáz" —on végeztél, másrészt itt oktat a számvitel szakma 'krémje'.
2021. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Menjél külföldre.

Vagy ha nem, akkor a K-karra, alkalmazott közgazdaságtanra. A G-kar egy kalap sz@r, de ha egy Big4-nál vagy valami hasonló rabszolgacégnél akarsz gürizni, akkor megteszi. Ha ennél komolyabb terveid vannak, akkor az alkalmazott közgázzal fixen jobban jársz.


#4: felvesznek más szakokról is survey statisztikára, csak el kell végezned pár kreditet pluszba. Btw, te surveyre jársz/jártál?

2021. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Data Scientist ***** válasza:
100%
7. Nem, én másik egyetemen, de nagyon tetszik ez a szak is, és melegen ajánlgatom mindenkinek, aki jó matekból és egy jó karriert szeretne csinálni.
2021. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!