Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fordító és tolmács mesterkép...

A fordító és tolmács mesterképzés előtt milyen alapképzést kell elvégezni?

Figyelt kérdés
Továbbá, a fenti kérdésemet kiegészíteném azzal, hogy az alap jogi, VAGY pszichológiai diplomát és a fordító/tolmács mesterdiplomát lehet-e valamilyen területen EGYÜTT hasznosítani?

2021. dec. 12. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, bármilyen alap diploma jó. A szakirány meg attól függ, hogy milyen az alap diplomád.
2021. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A címben feltett kérdésre: bármilyet. [link]
2021. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fordító és tolmány MA-ra gondolsz, akkor bármilyen BA alapszakot elfogadnak, de egyérteleműen könnyebb, ha az adott nyelvhez tartozó alapszakot végzed el előtte: anglisztika, germanisztika, keleti nyelvek és kultúrák, néderlandisztika, szlavisztika stb. Felvételi követelmény az első idegen nyelvből egy C1-es, a másodikból pedig egy B2-es nyelvvizsga.


Másik opció, hogy elvégzel valamilyen mesterszakot, majd az adott szaknak végzed el a szakfordítói képzését. Ebben az esetben pl jogi szakfordító lehetsz, aki jogászként csak jogi szövegek fordítással foglalkozik, de semmi más fordításához nincs képesítése.


Ha ritkább nyelvek érdekelnek, akkor az adott nyelvi szakokon vannak fordító specializációk pl Keleti nyelvek és kultúrák tanszéken belül. Itt szerintem feltétel, hogy az ehhez tartozó alapszakot végezd el, de ebben nem vagyok biztos.

2021. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ! :)
2021. dec. 12. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Fordító-tolmács mesterképzésem végeztem, anglisztika alapszakkal. Ahogy a többiek is mondták, bármilyen alapképzésed lehet előtte, a nyelvvizsga-követelménynek kell megfelelni. Van felvételi fordításból és tolmácsolásból, valamint két nyelvet kell választanod:az angol sok helyen kötelező, vagy első, vagy második nyelvként.
2021. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvek már most nagyon jól mennek, érdemes lehet más alapképzést végezni, hogy jártas legyél egy adott szakterületen (pl. jog).
2021. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!