Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok nekem az alábbi...

Írnátok nekem az alábbi szakokról:villamosmérnök, gépészmérnök, építőmérnök, programtervező informatikus, matematikus, (járműmérnök, közlekedésmérnök)?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel,melyik mennyire nehéz,mennyi időt kell tanulni egy átlagos nap,mennyire nehéz elvégezni,milyen tantárgyak éleződnek ki a képzés során,(milyen tárgyakból kell erősnek lenni),milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

2018. aug. 18. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Nehézségre szerintem kb. egy szinten vannak, talán a villamosmérnök lóg egy lehelletnyit ki, de szerintem nem számottevő.


Szóval mindegyikhez igen komoly matek tudás kell (illetve majd amit az egyetemen szedsz fel).

Programtervezőt leszámítva mindenhol szükséges a fizika, csak annak más-más fejezetei nyílván.


Amúgy a helyedben az építő/építészmérnököt kilőném egyből (hacsak nincs családi vállalkozás, vagy biztos meló cégnél), mert nagyon rosszul keresnek de baromi sokat dolgoznak.

2018. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nem tanulsz minden nap, csak ZH-k/kisZH-k előtt... Nincs felelés, meg váratlan röpdolgozatok. De ha tanulsz, akkor a hétvégék rámennek, hétköznap 1-2 óra, de csak ha beugró, kisZH, nagyZH lesz másnap...

Én villamosmérnökin vagyok, szerintem érdekes szak, persze az oktatáson lehetne sokat változtatni.

Alapok:

- RLC hálózatok

- félvezetők

- C/C++ programozás

- jelfeldolgozás/méréstechnika

- logikai hálózatok/mikroprocesszorok

- számítógép hálózatok

Főbb irányok:

- beágyazott rendszerek (programozás, hardvertervezés)

- villamos energetika (erősáram, transzformátorok)

- mikroelektronika (ez gagyibb, mint aminek hangzik: tervezés/gyártás)

- infokommunikáció (antennák, IPTV, számítógép-hálózatok)

Nagyon sok felé lehet menni az autóipartól az egészségügyig.

2018. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnöki:

Alapok:

- statika

- dinamika

- rezgéstan

- áramlástan

- hőtan

- CAD

- anyagismeret/kémia

Főbb irányok:

- anyagtechnológia (polimerek, föccsöntés, hegesztés)

- épületgépészet (klímák, hűtés-fűtés)

- folyamattechnika (áramlások, vegyipari gépek)

- gépészeti fejlesztő (elektrotechnika, irányítástechnika)

- gépgyártástechnológia (digitális gyártás, mesterséges intelligencia, forgácsolás)

- géptervezés (gépszerkezetek, mezőgazdasági gépek)

Itt is elég sok felé lehet menni, a villamos után ez a második legjobb.

2018. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Villamosmérnök vagyok, nem egy könnyű szak, de szeretem a munkám. Erősáramban dolgozok amúgy.

A gépészmérnöki és a járműmérnöki szakma is nagyon tetszik, szívesen foglalkoznék belső égésű motorokkal nagyon, de a mostani helyzetem is jó.

Annyi hozzá, hogy a gépészmérnök ismerőseimnél többet keresek villamosmérnökként. De szép szakma az is nagyon.

2018. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!