Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzésre mehetnék...

Milyen képzésre mehetnék tovább 25 évesen, diplomával?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, van egy diplomám BGE-gazdinfó. Informatika érdekel, de a tudás egy rendszergazdai vagy bármilyen munkához kevés. Lvl 1 lvl 2 supportként dolgoztam. Jelenleg nem találok munkát, mert mindenhová 3-5 évet kérnek meg rengeteg tudást. Gondoltam elvégzek még egy szakot vagy egy mestert.

Vagy inkább valami rendszergazdai okj, programozó okj ami nyerőbb?



2021. dec. 22. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Bootcamp és állás. 25 évesen én már nem ücsörögnék a helyedben még évekig iskolapadban. Ráadásul OKJ már nincs, átalakult. Keress egy korrekt felnőttképzést, ahol gyakorlati tudást is adnak, nem csak papírt és menj dolgozni!
2021. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"mert mindenhová 3-5 évet kérnek meg rengeteg tudást" ez így ebben a formában akkora hülyeség, mint egy ház. De valószínűleg ha megkérdezném, hogy hány helyre adtad be a jelentkezésed és milyen melókra, hamar a sztori végére érnénk, hogy miért nem találsz állást.


Párom gazdinfót végzett, adatbázisfejlesztéssel foglalkozik én mérnökinfó meg egy nem túl releváns, ellenben érdekes mesterdiplomával rendelkezem, diákként rendszergazda voltam (utáltam), most fejlesztőként dolgozom. Mindketten simán találtunk állást már azelőtt, hogy diplománk lett volna. Tapasztalatból mondom, ha most ezzel küzdesz, nincs az a képzés, ami ebből kihúzna, sőt, minél tovább húzod az időt azzal, hogy a tanulással takarózol, annál jobban elásod magad a szakmában. Neked elsősorban nem papírgyűjtésre van szükséged. Az is jó, az is lehet értelmes, hasznos, de ha most álláskeresési gondjaid vannak, akkor azzal is azok lesznek, főleg egy olyan szakmában, ahol a papír a legtöbb helyen opcionális.


Fölösleges okjzgatnod, főleg egyetem után, ebben biztos vagyok. És lehet, hogy nem tetszik, amit mondok, pontozz le nyugodtan, de az egyetlen értelmes dolog, amit tehetsz, ha minél több helyen próbálkozol és mellette magadtól tanulsz olyan nyelvet vagy olyan technológiákat, amit alkalmaznak abban a munkakörben, ahova menni szeretnél.


Egy juniornak nem kell sok tudás, ha van mögötted egy egyetem, szerintem fél év alatt fel tudod magad szedni legkésőbb egy alkalmazható szintre. Ne azért vállalj be egy újabb képzést, mert infós diplomával elhelyezkedési problémáid vannak.

2021. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem pontozok le senkit, a környéken kevés IT álás van, ami van arra meg sok a jelentkező. Jelenleg is tanulok, webfejlesztést. Inkább arról van szó, hogy nem érzem megfelelőnek a tudásom és tényleg sok helyen elvárják a sok tapasztalatot, de még a tudást is, h mindenhez is érts. legutóbb linux rendszergazdát kerestek, aki java programozó is és nem junior szinten :(
2021. dec. 23. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!