Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme BA képzés felénél...

Van értelme BA képzés felénél abbahagyni az egyetemet, ha nem szeretem a szakot? (több lent)

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most végzek a 3. félévemmel nyelvszakon, tehát épp az alapképzés közepén járok. Nem szeretnék nagyon belemenni, hogy miért nem kedvelem, persze ha valakit érdekel, részletezhetem.


Egyrészt értem, hogy butaság valamit pont félúton abbahagyni, (tekintve, hogy legalább papírom lenne felsőfokú végzettségről, amit sok helyen kérnek, mégha semmi köze sincs a munkának az elvégzett szakhoz), viszont az is bennem van, hogy úgy érzem, mellélőttem a választással és csak az időmet pazarolom, miközben önállósodhatnék/munkatapasztalatot szerezhetnék (tudom, hogy "Örülj, amíg tanulsz!", de dolgoztam már rendes munkahelyen heti 40 órában - diákmunka keretében, de nem tipikus diákmunkát - és sokkal hasznosabbnak éreztem magamat, illetve többet is tanultam).


Teljes abbahagyás helyett egyébként passzív féléven gondolkodom, ami alatt dolgoznék, illetve leadnám a jelentkezésemet egy levelezőszakra, amit később is tudnék teljes munkaidő mellett párhuzamosan vinni (a jelenlegi szakomon ezen az egyetemen sajnos nincs levelező lehetőség, más egyetemen van... még talán az átjelentkezés lehet megoldás, bár erről még olvasom a tájékoztatókat, hogy egyáltalán nagye eséllyel megoldható lenne-e)


Szerintetek megéri kockáztatni, hátha bejön, vagy maradjak a biztosnál és bírjam még ki ezt a 1,5 évet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2021. dec. 24. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondom, ha eddig eljutottál, akkor már bírd ki.
2021. dec. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Ha mintatanterv szerint haladsz (úgy értem nem vagy csúszásban, tehát bírod a tempót), én a helyedben kitartanék és elvégezném a szakot, hiszen ha már a felénél vagy, még másfél év igazán nem sok.

Járható út az is, hogy most jelentkezel másik egyetemre ahol van ez a szak levelezőn, és jövő szeptembertől oda mész, elfogadtatva annyi tárgyad amennyi csak tudsz, és akkor tudsz mellette dolgozni.

De önállósodásra, dolgozni ott lesz utána egy egész élet. Diplomával pedig több lehetőséged van.

2021. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Data Scientist ***** válasza:
Ha modern világnyelv a jelenlegi szakod (angol, német, francia vagy hasonló), akkor szerintem is érdemes befejezni – de közben semmi sem akadályoz meg abban, hogy leadd a jelentkezésed egy újabb szakra, és szeptembertől azt is elkezdd levelezőn, vagy még mindig dönthetsz úgy a nyáron, hogy nem iratkozol be az utolsó évre a nyelvszakodra. Attól ne legyél megijedve, hogy "már" 21 éves vagy, nagyon-nagyon hosszú az a 40-45 év munkaviszony, ami még előtted áll, még sokkal idősebben is megéri váltani.
2021. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!