Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárképzés + BA...

Osztatlan tanárképzés + BA képzés egyszerre úgy, hogy a tanárképzés egyik szakja megegyezik a BA-sal? Lehetséges? Okok és magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg töri-biosz szakpárral osztatlan képzésen tanulok, ez a 4. évem. Az első két évben elég jó jegyeim voltak mindkét szak tárgyaiból, azonban az utóbbi két évre ez nem mondható el, aminek többek között az az oka, hogy töriből elkezdtem nagyon a kutatás felé tendálni az egyik korszak kapcsán, és a többi kvázi mellékes tárgyból nincsenek vmi jó jegyeim, finoman szólva. Már bánom, de elhanyagoltam őket, mert csak a "relevánssal" foglalkoztam 0-24-ben..

Egyre inkább azt érzem, hogy kutatni szeretnék, viszont mindenképp meg akarom szerezni a tanári diplomát, mert azzal mégiscsak nagyobb esély van az elhelyezkedésre, ki tudja mit hoz a jövő, plusz lehúztam már

4 évet, szóval nem hagynám ott. Tudom, hogy a tanárképzés nem zár ki egy későbbi doktori képzésre való felvételt, viszont miután befejeztem a tanárképzést, külföldre akarok menni egy olyan egyetemre, ahol indítanak egy 1 éves mesterképzést, ami kvázi egy belépő az ottani doktori képzésre. Ahhoz viszont, hogy erre legyen esélyem, muszáj, hogy nagyon jók legyenek a féléves indexsoraim is (nem csak a research proposal, amit le kell adni a jelentkezéskor meg a tudományos tevékenységek megléte), amibe nem fér bele az utóbbi 4 félév nem túl jó átlaga.

Arra gondoltam, hogy ha újrafelvételiznék BA-ra idén, akkor sok kreditet el tudnék ismertetni (azokat amikből a jegyem is 5ösök), a többit, amik nem, plusz a hiányzókat pedig meg tudnám csinálni kevesebb mint 2 év alatt. Közben viszont maradnék tanárszakon is, tehát kvázi párhuzamos képzésen csinálnám a kettőt (töri BA, töri-biosz osztatlan). Tudom, hogy furán hangzik, de az alapjegyeim / átlagjaim nem elég jók ahhoz, hogy felvegyenek erre az egyetemre, vagy később doktorira, így szükségem lenne egy nagyon nagyon jó BA diplomára kb. azzal egy időben (2 év múlva), hogy a tanári MA-t megkapom.


Nagyon megköszönném, ha megírnátok, hogy szerintetek lehetséges-e ez hivatalosan?!

Ilyen specifikus helyzetre vonatkozóan nem találtam infót sehol, de gondoltam inkább felteszem itt a kérdést, még mielőtt bemegyek a TO-ra, hátha szerencsém lesz és valaki cuki mond valami hasznosat.



2019. jan. 10. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, de mivel így biztos túlléped az államilag támogatott féléveket, ha el is kezdheted államin, a végét fizetned kell.
2019. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne pánikszerűen befejezni a tanárszakot, és ráhúzni egy mesterképzést. Használd ki, hogy fosch a bolognai spagetti rendszer, és felvesznek olyan mesterszakokra is, ahova nincs rendes alapképzésed. Nem tudom, melyik korszakot akarod kutatni, de _sokkal_ jobban jársz amúgy is, ha a korszaknak megfelelő spéci szakon tanulsz (török, egyiptológia stb.), mert ha nem tudod a nyelvet, mindig csak dilettáns maradsz a korszak szakértői szemében. (Egy ilyen szakon tanítok, és vannak ilyen hallgatóink is!)
2019. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!