Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak olyan piacképes mesters...

Vannak olyan piacképes mesterszakok melyeket bármilyen alapszakos diplomával el lehet végezni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a forditó és tolmács mesterszakra lehet felvételt nyerni, bármilyen alapszakos diploma birtokában…


De azt nem nevezném túl piacképesnek.


Van még a BME-n egy pilóta képzés is, amelyre (szinte) bármilyen alapszakkal lehet menni, sok humán szakkal is…

Csak az valami 18 millióba kerül és csak önköltségesen van.


És bár a pilóták jó sokat keresnek, de hosszútávon az sem feltétlenül annyira piacképes… Ha figyelembe vesszük a technológia fejlődését. Bár fejlett robotpilóta már évtizedek óta van, mégis vannak pilóták. Most csak arra célzok, hogy ilyen drága képzést lehet, hogy kicsit túl kockázatos lenne elvégezni…

(Amúgy meg nem értek hozzá)


Tehát tudtok olyan mesterszakot ami piacképes is és ha nem is minden alapszakos diplomával megpályázható, de legalábbis nagyon sok félével?


Vagy nincs ilyen szak?


Előre is köszi



2021. dec. 25. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Felvin a felvételi tájékoztatóban van egy olyan táblázat, hogy bemeneti követelmények mesterszakokhoz... Ott meg tudod nézni, milyen alapszakos diplomával milyen mesterre mehetsz.
2021. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.


Köszi!

Ezzel csak az a baj, hogy a felvi rendszere messze nem tökéletes, sokszor hiányos, vagy tévesen vannak fent infók.


Például az említett BME pilóta képzés sincs fent, pedig ha jól tudom akkor akkreditált.

2021. dec. 25. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez a pilóta képzés mesterszak? Mi a teljes neve a szaknak? Ha mesterképzés, benne kell lennie a listában amit írtam. Ha valami egyéb (pl. szakirányú továbbképzés), akkor persze nem lesz benne.
2021. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3. Lehet hogy szakmérnökinek számít akkor, igazad lehet, bár eddig tévesen úgy tudtam MSc.
2021. dec. 25. 17:06
 5/7 A kérdező kommentje:
2021. dec. 25. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
MBA-re bármilyen alapszakkal felvesznek, ha van amúgy céges tapasztalatod.
2021. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ez a kérdés merült fel bennem is! Fordító és MBA-n kívül van más, amit találtál, kedves kérdező?
2021. dec. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!