Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitelt hol...

Pénzügy és számvitelt hol érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és úgy számolom, hogy olyan 440 körül lesz a pontszámom. Valószínűleg így a Corvinusra nem fognak felvenni csak fizetősre, viszont sajnos azt a családom anyagi helyzete nem engedi. A Corvinuson kívül, még nézegettem az ELTE és a BGE pénzügy és számvitel szakát is, viszont nem tudok dönteni. Ti mit ajánlotok és miért pont azt?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek😊



2021. dec. 27. 16:59
A kérdező szavazást indított:
ELTE
BGE
26 szavazat
 1/6 Data Scientist ***** válasza:
100%

Mivel a BGE-nek ez volt mindig is az egyik fő profilja, sőt a hazai gazdasági elit egy jelentős része itt végzett (Pénzügyi és Számviteli Főiskola volt régen), ezért szakmailag logikus választásnak tűnik, és ezzel nem lehet melléfogni. Két tucat felsővezetőt ismerek személyesen ilyen diplomával.


Másfelől viszont az ELTE megelőzi presztízsben, ezért a képzés színvonalától függetlenül ez is jó választás lehet. A BME-t is betenném az opciók közé.


Ha nekem kellene választanom, én az ELTE - BME - BGE sorrendet választanám. Pénzügy mesterszakra egyébként mehetsz majd akár a Corvinusra is.

2021. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Bme. Elte-b még nagyon kezdetleges minden a gti n. A bme gtk n meg az ország legjobb hallgatói közössége van
2021. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
83%
Ha van kérdésed az Elte Gtk-ról, szívesen válaszolok. Én nagyon örülök, hogy ide kerültem, a legtöbb ember nagyon segítőkész, a tanárok is korrektek és azt kérik vissza amit leadtak. Nehéz, aláírom, de megéri tanulni, mert az Elte diplomának szerintem a munkaerőpiacon is van presztízse.
2022. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Az ELTE Gti pár éve alakult volt BME-s tanarokbol, akik besértődtek és elmentek. Vinni akarták az egész kart hála istennek nem sikerült. Az elten a BME t próbálják kopizni, de minden kiforrattlan még BME-hez és egyébként a corvinus es Bge hez képest is. Pluszban szivatos és nehéz. Elvileg támogatja a főállást, de én BME GTK mellett jobban tudok dolgozni mint egyik legjobb barátom ELTE mellett. Ő már megbánta az elte t, míg nekünk akik maradtunk a GTK-n, "arany" életünk van. Persze ez az én tapasztalatom. De irhatsz nekim is nyugodtan, válaszolok mindenre ha van kérdésed.
2022. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
A Corvinus és az ELTE más szint, színvonalban össze sem vethető a BME-BGE-vel, ide 400 pont alatt be sem lehet jutni, a többire meg bárkit felvesznek. 440 ponttal nehogy már ezeknél alább add!
2022. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Corvinuon és ELTE-n sem jobb az oktatás nehogy azt hidd. A pontokból nem igazán lehet semmit megállapítani, mert az csak az utolsó felvett személy pontszámát mutatja, ebből nem lehet messzemenő következtetést levonni. Ennyi erővel nézd meg mondjuk a mesterszakoknál a ponthatárokat, BME-n lesznek sokkal magasabbak.


A BME és a BGE is az ország legjobbjai közé tartozik tudást tekintve. Környezetet stb. figyelembe véve, nyilván Corvinusra járnak a gazdag emberek gyerekei, de már csak a név nagy, az egyetemen semmmivel sem ad többet mint a BME.

2022. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!