Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kriminálpszichológia/kriminoló...

Kriminálpszichológia/kriminológia/rendőrségi pszichológia, valaki dolgozik ilyen területen? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Magyarországon nincs ilyen szakképzés, hogy "kriminálpszichológia", viszont érdekelne, hogy el lehet-e helyezkedni egyáltalán rendőrségen pszichológusként? Ha igen, akkor milyen feladatokat láthat el? Illetve mit érdemes elvégezni pszicho MA után; kriminológia MA-t, vagy klinikai szakpszichológus képzést? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy ötlete, hogy hol tudnék jobban tájékozódni a témában, nagyon hálás lennék, ha leírná. :)

2021. dec. 28. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

El lehet helyezkedni a rendőrségen belül pszichológusként, viszont nem úgy, ahogyan te gondolod. Pszichológiai tanácsadást nyújtasz rendvédelmi alkalmazottaknak, részt veszel a felvételi eljárás lefolytatásában, munkahelyi értékelésekben...

Kriminológia MA felesleges, nehéz is vele elhelyezkedni. A klinikai szakpszichológus képzést lenne érdemes elvégezni, utána pedig - ha mindenképp igazságügyi/bűnügyi terület érdel - az igazságügyi klinikai szakpszichológus szakirányú továbbképzést. Arra készülj fel, hogy ez rengeteg idő mire ide eljutsz: minimum 11 év.

2021. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok, jó kérdés.
2021. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen az jó hosszú idő..
2021. dec. 29. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!