Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki szakokon matekon...

Mérnöki szakokon matekon tényleg nem lehet számológépet használni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm az Óbudai Egyetem villamosmérnöki szakára jár, és azt állítja, hogy matekon nem használhatnak számológépet. Ez tényleg igaz? Ha igen, mi értelme van, ha később a munkád során úgyse fejben fogsz számolni?
2021. dec. 29. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Direkt olyan feladatokat adnak, amihez nem kell...


Én mérnökinfós vagyok (szintén oe), nem a számolásról szólt egyik zhm sem, hanem arról, hogy megtanultam-e a szükséges szabályokat alkalmazni.

2021. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Oktatófüggő, de amúgy számológép nélkül is meg kell tudni oldani a feladatot. Az egész tananyag arról szól, hogy hogyan lehet a bonyolult számításokat egyszerűen kezelni. Einstein korában nem volt számológép, mégis el tudták végezni fejben és papíron a bonyolult integrálásokat is.
2021. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nézz videókat kalkulus témakörben, és döntsd el kell e ez neked 😅
2021. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én BME-s vagyok, nálunk lehetett.
2021. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es én is ezért lepődtem meg. Én magam nem akarok mérnöki szakra jelentkezni, azonban meglepődtem ezen a kijelentésen, ugyanis több közeli ismerősöm BME-n tanul különböző műszaki szakokon, de eddig egyikük se mondott hasonlót. Eddig se volt szinpatikus az Óbudai Egyetem, de ezután se lesz az
2021. dec. 29. 18:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, a számológép ott is csak arra használják, hogy gyököt vonjanak nagy számból, törteket osszanak el és hasonlók... De ugyanezt fejben is meg lehet tenni, csak tudni kell leegyszerüsíteni a nagy számokat. Lehet vitatkozni rajta, hogy melyik módszer a jobb (engedni vagy nem engedni a számológépet), de tény, hogy aki számológéppel próbálja megoldani a feladatot elméleti tudás helyett, az ritkán jut feljebb a kettes érdemjegynél. Nálunk szintfelmérőn volt olyan, hogy lehetett puskázni számítógépen és ennek ellenére 90% megbukott rajta sokadszor is.
2021. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

ma 18:57

Ez bullshit, én szó szerint a szorzótáblát nem tudom fejből, ha kell kiszámolom, mégis két mérnöki egyetemre jártam és az elsőn megajánlott matek 4-es és 5-ös jegyek matekból és geomeriából, a másodikon már szimplán csak 5-ösre megírtam a zhkat, poénból nem adtam le. Analízishez eleve nem kell számológép, jó az a tanárnak, ha gyökös alakban hagyod.

2021. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyökös alakban nem mindig tudsz továbbszámolni, mert a használandó képlet hatványokkal dolgozik, csak hogy egy példát mondjak. Persze meg lehet tenni, hogy fejben gyökről hatványra váltasz és azzal számolsz tovább fejben, majd a végén visszaváltod gyökre, de mi értelme van? Garantáltan belegabalyodik az ember. A régi időkben nem hülyeségből írtak tele A/4-es oldakat. Ha minden egyes lépést részletesen leírsz, akkor könnyebb utána hibát is keresni. De ha leírod, akkor meg tök felesleges mindig visszaváltani gyök alakra, mert úgyis következő lépésben visszaírod.
2021. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11%
Te se jártál egyetemre😅
2021. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!