Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-MIK építőmérnök BSc...

PTE-MIK építőmérnök BSc levelező képzésre jelentkeznék, megéri, vagy a nappali jobb? Amennyiben jól láttam tavaly nem indult csak nappalis képzés.

Figyelt kérdés
Most szerzem meg a Miskolci Egyetemen a Műszaki Földtudományi Karon a nyersanyagelőkészítési BSc diplomamámat, de a későbbiek során építőmérnök szeretnék lenni, viszont már szeretnék főállásban elhelyezkedni, ezért is preferálnám a levelezői képzést, ami csak a PTE-n van, viszont MSc-re csak úgy mehetnék (PTE, DE ahol levelező mesterképzést láttam építőmérnöknek), ha már a BSc végzettségem is építőmérnök. Egyedül a BME mesterképzésénél láttam, hogy nem előkövetelmény a BSc építőmérnök, de ott meg csak nappali van. Van benne ráció, hogy indulni fog levelezői képzés építőmérnök BSc, ha pedig nem fog indulni szerintetek lehet akár az első félévtől egyéni tanrendet kikérni nappalin? BSc után szükséges még egy MSc elvégzése, mint építőmérnök, hogy “elfogadjanak” a szakmában? Gondolkodtam még az építész MSc-n szintén a PTE-n, oda ha jól láttam nem előkövetelmény az epítészmérnök BSc, de ott a felvételihez gyakorlati vizsga van kiírva, esetleg azt tudja valaki, hogy miből állhat? Kerestem, de nem találtam, esetleg rajz alkalmassági és egyéb építészmérnök BSc tantárgyakból kérdések?

2021. dec. 30. 16:58
 1/5 Vodafonelive ***** válasza:

Valószínű a matekokat tudod akkreditálni meg pár természettudományos tantárgyat, közgazdász tantárgyat is és akkor a 8 félév kevesebb lenne építőmérnökin. Itt találod a tantárgy mintatantervét, a szerver ahol tematikákat lehetett régebben olvasni lelőtték, már nem létezik az a szerver. [link]

Az Építész MSc-ről itt tudsz tájékozódni de ha nem volt szakrajz stb nagyon kevés esélyed lenne oda. [link]

Építőmérnök BSc-vel csak 1 szakirány van Pécsett és azzal a jövőben nem tudom milyen mérnöki kamarai jogosultságokat szerezhetsz meg, de se mélyépítési, se magasépítésit nem kapsz ha minden igaz, mert most január 1-től teljesen megváltoztatták a jogosultságok listáját.

2021. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez a bschez az Anyagmèrnöki képzés nem passzol amúgy jobban?
2022. jan. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalábbis elég széles tudás lehet az ha egy nyersanyagok előkészítése után a megmunkálásukhoz is èrt az ember.
2022. jan. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már levelező képzést csinálsz ami munka mellett elég nagy fáradtság akkor inkább egy anyagilag megbecsült szakon tedd ezt. Az epitőipar nem túl csaladbarat , sok helyen napi 10 óra meló elvárt, sok helyen szombati munka is, ha ennyi munkaórára vissza osztod a fizetést akkor az órabéred meg nem is nagy szám. Persze tudom, az egyetemek nem beszélnek ezekről.
2022. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Remélem indul mert én is arra jelentkeztem. Ha minden jól megy, szeptemberben kezdem.

Egyébként én most fejeztem be a magasépítő-technikus képzést. Szeretnék már dolgozni, a munka tapasztalat rengeteget ér. Én építőipari cégnél leszek hamarosan, mellette építőmérnöki + van már egy ép. technikumom. Szerintem jól döntöttél, hajrá. Szeptemberben tali😃✌🏼

2022. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!