Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra érdemes jelentke...

Milyen szakra érdemes jelentkezni annak, aki vasútvonalak tervezésében, felújításának előkészítésében, lebonyolításában szeretne dolgozni?

Figyelt kérdés
Közlekedésmérnök vagy esetleg valamilyen építő/építész?

2021. dec. 27. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Közl.mernök vagy villamosmernök
2021. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
szerintem építőmérnökként foglalkozhatsz ilyesmivel (is), de közlekedésmérnökként is tuti (építész nem)
2021. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Vàr a MÁV. Ha jól láttam hirdetèseiket bruttó 340-ert keresnek mèrnököket amiből talán olyan 220 ezer marad. Budapesten ennyiből egy ételfutàr is rád ver fizetésben keményen!
2021. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

#3: látszik, hogy nem sok információd van erről, de osztod az észt...


Csak hogy tudd: ezeket a terveket nem a MÁV-nál csinálják, hanem profi mérnökirodák pályáznak különböző projektekre, és ők végzik ezeket a feladatokat. Tehát fölösleges riogatnod, hogy mávos fizetést kap!

2021. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jah, ès biztos, hogy olyan sok vasuttervező munkaerőt felszivnak ezek a tervező cégek, hogy senki sem köt ki állami vonalon jobb híján mi?
2021. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
3: Nem dolgoztam a mávnál, de a hirdetéseik szerint ez a 340 a minimum összeg, amit megadnak egy bsc diplomával rendelkezőnek. Egyébként meg gondolom van bértárgyalás
2021. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ki az aki nem inkább valami versenyképes műszaki területen szeretne dolgozni? Epitoipar sem nagy cucc ilyen téren, hát akkor meg még vasútépìtéssel tetézni a dolgot:DDDD
2022. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hol menjen a vonat és milyen sűrűn, hol legyenek a megállók, stb: közlekedésmérnök


Vasútvonal megépítése, építés levezénylése, földtani vizsgálatok lefolytatása, stb: építőmérnök

2022. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" de a hirdetéseik szerint ez a 340 a minimum összeg, amit megadnak egy bsc diplomával rendelkezőnek. "


Ez a minimum ja, amit kis gyakornokként kapsz tojáshéjjal a seggeden. Amikor annyi felelősséged van, hogy pontosan beérj a munkahelyedre. Aztán amikor már leteszel valamit az asztalra, bekerülsz egy szakértői beoba, ott azért már kapsz fizut. Én megtripláztam eddig a béremet, és én is kis szaros gyakornokként kezdtem. ;)

Egyszer egy kolléga bepróbálkozott vasútépítő cégnél, kapott volna +50e-t bruttóban még, és dolgozhatott volna látástól vakulásig. Heti 5 nap irodában... MÁV-nál heti 3 Homeoffice, és nem a vírus miatt hanem 2016 óta... Bejárást nem fizették volna, utazást nem fizették, stb. Megköszönte, aztán inkább maradt...

A vasút is erősen felzárkózott fizetésben, mert még így is elmennek az emberek. Mi lenne ha tényleg 200-as fizuk lennének mérnöki beosztásokban?

2022. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
Hàt nem tudom, ilyen kevés embert felszìvó területre én biztos nem jelentkeznék, legyen az epitő vagy közlekedés mérnök. Nincs tele az internet vasúttervező àllással. Végez egy évben a két szakon mondjuk 40 ember. Hova fog kelleni évente 40 pàlyakezdő ilyen szűk területen?
2022. jan. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!