Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen itthon doktorandusznak...

Milyen itthon doktorandusznak lenni?

Figyelt kérdés

Lassan végzek Msc-n, és rájöttem, hogy szívesen kutatnék pár évig. Külföldön Mo-hoz képest meglepően kevés a lehetőség phd-ra a netes kutatásaim alapján, illetve bejutni is nagyságrendekkel nehezebb, mert a képzések angolul vannak. Emiatt azt fontolgatom, hogy maradok Mo-n phd-zni, és addig jegelem a külföldi ambícióimat.

Itt viszont a phd ösztöndíj meglehetősen alacsony, bár ígyis-úgyis dolgoznék a tanulmányaim mellett. Ez megcsinálható? Meg úgy általában, ti hogy jöttök ki doktoranduszként? Élvezitek? Milyen a terhelés?



2022. jan. 1. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem két doktorandusz ismerősöm van két különböző "reál" területen. Egyikük sem kifejezetten lelkes a képzést illetően, inkább vegetálnak. Meg is lepődtem igazából, hogy mennyire hasonlóan nem élvezik.
2022. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Hàt gondolom csórósàg van közben.
2022. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sz@r... 140 ezer az ösztöndíj az első két évben, utána 180 ezer, és könnyen lehet bukás a vége, tehát, hogy nem doktorálsz. Ebben az esetben tátong majd egy hatalmas megmagyarázni való lyuk az önéletrajzodban. Ha állástalan leszel phd után egy darabig, akkor még munkanélküli ellátást se kapsz, mert ez hallgatói jogviszony. Jah, és sok függ a témavezetőtől és a kutatóhelytől, lehet, hogy előbbi tesz rád, utóbbi rosszul felszerelt, és ezért gyorsan belefásulsz.


Ismerősöm phd után van, és állástalan. Most 28 éves. Talán Wolt-futárnak felveszik, több, mint száz pályázás után oda jelentkezett.

2022. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fontos dolog:

1. Témavezető/kutatócsoport (!) Ha csak úgy találomra jelentkezel, szinte biztos, hogy meg fogod bánni. Járj utána, kérdezősködj, hogy hol milyenek, szakmailag és emberileg is. Főleg ne foglalkozz az egyetem presztízsével, híres egyetemek tele vannak idiótákkal, és kisebb gyengébb egyetemen is lehetnek elismert és jófej szakemberek.

2. Az elmúlt pár évben akkora volt az infláció és a béremelések, hogy a 140k ma már teljesen versenyképtelen. Viszont jó tudni, hogy ha emelnek, azt várhatóan felmenő rendszerben teszik (mint 2016-ban), tehát aki már elkezdte az így járt, vállalta.

3. Viszont azért lehet plusz pénzhez jutni (főleg reál területen), ezzel kapcsolatban is érdemes nyomozni, hogy nem csókosként is lehet-e kapni valamit.

2022. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!