Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bejutni az ÁOT...

Van esélyem bejutni az ÁOT Biológia szakára?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2.-os gimis vagyok, és nyolcévfolyamos osztályba járok. Ez azt jelenti, hogy kb minden tantárgyat emelt óraszámban veszünk.

Ebben az évben fogok angolból emelt érettségizni és van szintúgy angolból egy B2-es nyelvvizsgám. 1.-ben is bejártam a 3.-osok biosz faktjára és idén is bejárok, csak mostmár a végzősökhöz. :D Eddig még nem hangzik vészesnek, ugye? Na itt kezdődnek a bajok.

A biológia tanárnőnk nagyon részletekbemenően tanít, és félek, hogy nem fejezzük be a tananyagot idejében. Ebben a félévben 29 oldalt haladtunk, és a 2.-os könyv majdnem 300 oldal... Belénkveri azokat a dolgokat, amik nincsenek benne még a középszintű követelményrendszerben sem. Máskor meg megtanítja a faktos tananyagot, ami nekem annyira nem is baj, hiszen kétszer hallom ugyanazt a dolgot és jobban megjegyzem. :D Még mindig nem annyira gázos a dolog, hiszen a bioszhoz van affinitásom. Nem is kevés. Rengeteg versenyen veszek részt (most egyszerre hármat tolok). Emellett munkamániás vagyok, szóval bármennyit tanulok, nem éget ki.

Amivel baj van, az a harmadik emelt tantárgyam lenne. Mert oké, a biológia az első, az angol a második, de Állatorvosira vagy kémia, vagy fizika kell. Én pedig humán beállítottságú vagyok, nincs érzékem a számoláshoz, és minimum ezerszer kell valamit elgyakoroljak, hogy berögzüljön annyira, hogy egy négyesalát megírjak (rosszabb esetben hármast).

Szerintetek van még ígyis esélyem? Mivel könnyíthetek a számolással kapcsolatos skupulusaimon?



2022. jan. 1. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt elolvashatod, hogy milyen emelt kell a biosz mellé, mert pl. földrajz is jó. [link]


Plusz a lap alján láthatod, hogy más egyetemeken erre a szakra mik lehetnek a követelmények.


A többi nekem így egy pezsi után kusza, ha úgy érzed nem értek végig a könyvön, akkor tanulj külön, menj el magántanárhoz, vagy járj el egy egyetemi előkészítőre (pl. az ÁTE-n van).

2022. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tanárok mondták, hogy kémiát és fizikát fogadnak el. :/


Nekem fontos ez a szak, mert itt nagyon kevesen vannak. Ha jól tudom max 26-an. Az ELTE-re felvesznek 300-at és felét megbuktatják félévkor. Plusz nem tudnak annyira individuálisan törődni a tanárok mindenkivel. Ígyis 34-en vagyunk egy osztályban, és nem kapom meg azt a közvetlenséget a legtöbb tanártól, amire szükségem van. :/

2022. jan. 1. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok szerintem az állatorvosi szakra gondoltak, azt is rosszul tudják. Ott a felvi nézd meg, olvasd el, az a hivatalos.
2022. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Ezen az egyetemen csak 1 specializáció van: zoológia.



[link]

2022. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!