Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakra érdemes...

Milyen egyetemi szakra érdemes menni ha jól megy az angol?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ennyiből nem lehet ezt eldönteni vagy megjósolni. Ez most kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, mit érdemes ebédelni, ha lepkemintás szalvétád van otthon. Bármit.
2022. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
21%
Anglisztika.
2022. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hiába megy jól valakinek az angol, ha nem érdekli szenvedélyesen az angol irodalom, kultúra, történelem, nyelvészet, halálra fogja magát unni ezen a szakon.
2022. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sok információ. Az, hogy jól megy az angol, egy dolog, de pl. mélyebben is érdekel, tehát ahogy írták már előttem is, el tudod képzelni, hogy az angol kultúráról, irodalomról, nyelvészetről tanulj? Anglisztikát (meg akármilyen nyelvszakot) én annak javasolnék csak, akit az adott nyelv mélyebben és részletesebben is érdekel, nem csak annyi, hogy "jól megy, szeretem".

Egyébként a nyelvek nagyon jól jönnek sok munkahelyen és sok szakhoz, DE önmagában egy nyelvszakkal szerintem nem sok mindent lehet kezdeni, ha az ember nem fordító, tolmács, vagy nyelvtanár akar lenni (de akkor meg osztatlan tanárira célszerű menni).

2022. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anglisztika pont nem jó választás, semmilyen használható tudást nem ad, anglisztika szakos bölcsész leszel, amivel semmire nem mész. Az angol jó kiegészítő tudás bármilyen szakmához/diplomához, önmagában angol szakot nem ajánlom.
2022. jan. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!