Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketingen...

Kereskedelem és marketingen mennyire erős a matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


(Végzős gimnazista vagyok felvételi előtt, még nem teljesen tudom mely irányba akarok menni, de ezzel a szakkal egy ideje szemezek.)

Érdekel a logisztika és nagyon szeretem az angolt. Viszont mivel gazdasági szak, ezért gondolom jelentős a matek is.


Mennyire erős a matek? Mennyire szórodnak ki a gyengébb matekosok?


Azért érdekelne, mert matekból sosem voltam erős, inkább a nyelvek érdekeltek mindig, így nem tudom mennyire bírnám.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. jan. 3. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem kermarkon vagyok,hanem gazdmenen, de a matek az ugyanaz (legalábbis ahol én tanulok). Én se voltam jó matekból, az érettségim is csak négyes lett, de sok sok gyakorlással sikerült teljesíteni a matekos tárgyakat. A gyengébb matekosok akkor szórodnak ki, ha tényleg semmi energiát nem fektetnek a tárgyba.
2022. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyetem függő, nálunk a mérnöki matek van a gazdasági karnak is, ugyanaz a vizsga, kalkulus és társai
2022. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is végzős vagyok és kereskedelem és marketingra készülök, sokáig gondolkoztam rajta a matek miatt, de végül arra jutottam hogy kitartással és egy jó matek tanárral simán megcsinálom, szóval szerintem te se aggódj :)
2022. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#2 melyik egyetem?
2022. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A közgazdasági szakokról általában az a vélemény, hogy egy kevésbé jó matekos is megtudja őket csinálni, ha eleget gyakorol, de nyilván nem árt, ha képben van a valószínűségszámítással, statisztikával és a függvényekkel.
2022. jan. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Szia , elvileg nálunk a legnehezebb a matek 1-2 , de én egy sima kettes érettségivel (matekból) ötösre teljesítettem ezeket a tárgyakat . Ez nem olyan mint a középiskolai matek , sokkal kevesebb dolgot kell megjegyezned , de azokat gyorsan és pontosan kell tudnod alkalmazni . Szerintem ne félj EZ CSAK IS RAJTAD MÚLIK .

Ha bekerülsz gyakorolni kell majd sokat , az első hónap kemény lesz , de utána rá fog állni az agyad és sikerülni fog.

2022. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Ekkora kamut 😂 soha nem leszel 5 ös kalkulusból ha 2 es voltál matekból, 5 pontot értél el a 100 ból az már hihető🤭
2022. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Kettes matek érettségivel lehetetlen 5-öst elérni egyetemen matekból, kedves hatos.

Én soha nem voltam penge matekból, négyes érettségivel örültem hogy egyetemen meglett a kettes.

2022. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Miért lenne kamu? Látva az átlagomat most elmosolyodtam rajta a válaszodon . Az hogy egy vizsgán rosszul teljesítettél nem azt jelenti hogy egy bizonyos dologbol örökre azon a szinten maradsz. Szerintem akik így gondolkodnak mint te , nos neked lehet valóban lehetlen volna a derülátásodból fakadóan.
2022. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Kedves nyolcas szoval te megtudod határozni a lehetlent ? Ez kicsit érdekes , furcsálom ha ennyire okos vagy akkor miért sak kettes lett. :/
2022. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!