Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketingen...

Kereskedelem és marketingen mennyire erős a matek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


(Végzős gimnazista vagyok felvételi előtt, még nem teljesen tudom mely irányba akarok menni, de ezzel a szakkal egy ideje szemezek.)

Érdekel a logisztika és nagyon szeretem az angolt. Viszont mivel gazdasági szak, ezért gondolom jelentős a matek is.


Mennyire erős a matek? Mennyire szórodnak ki a gyengébb matekosok?


Azért érdekelne, mert matekból sosem voltam erős, inkább a nyelvek érdekeltek mindig, így nem tudom mennyire bírnám.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. jan. 3. 23:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az hogy egy vizsgán rosszul teljesítettél az nyilván nem azt jelenti hogy nem fejlődhetsz.. Na de ha egy olyan tárgyból amit 4 évig tanultál, és csak a minimumot tudtad elérni az elég sokat mondó. Gazdmatekon pedig az EMELT matekos alapok nagyon fontosak. Aki emelt matek érettségit tesz annak nem kell újra megtanulni deriválni például és rögtön előnyből indul a többiekhez képest.

Nem tudom te milyen egyetemre jársz, de ezek szerint nagyon alacsonyra tették a mércét. Nem túl sok ember tudja megugorni a 90+%-ot nálunk az ötöshöz, pedig nem vagyunk kevesen.

2022. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérlek magyarázd el a deriváláson mit nehéz megtanulni? A táblázatot? Begyakorolni egy deriválásnak a menetét? Még ha az integrálást mondtad volna , ahol többet kell gondolkodni , nem elég a begyakorolt rész és komplikáltabb ,azt megértem .

Teljesen mindegy , hogy miket tanultál gimnáziumban , nyilván ha már ismered a táblázatot akkor nem hátrány , de ismétlem ezt bárki megtanulhatja nagyon rövid időn belül. Egyébként akkoriban nem érdekelt a matek és nem is gondoltam volna hogy van érzékem hozzá , de aztán a dok gyakorlás és a 90% feletti eredmény mást mutatott . Szóval ennyit a gimnaziumokrol es a faktrol.

2022. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt pedig kihagytam , hogy jól írtad az érettségi 4 ÉV ANYAGÁT kérdezi ami 20x több tényezőnek az ismeretét igényli mint egy matek 1-2
2022. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy a deriválásban vagy az integrálásban bármi nehézség lenne, hanem azt hogy előnye van azoknak akik rendelkeznek hátértudással.

Igaz hogy az érettségi 4 év anyagát kérdezi, viszont négy éved van rá felkészülni rá.. Egyetemen csupán pár hónapod, és itt a tanárok csak pár példát mutatnak egy egy feladattípushoz, és haladunk tovább.

Szuper hogy te rájöttél hogy milyen jó képességekkel rendelkezel, de a legtöbb diáknál nem ez az általános hogy bekerülnek egy matekos szakra és hipp hopp zsenik lesznek a sok gyakorlás miatt. Nyilván a sok feladatmegoldással lehet fejleszteni magad, és jobb eredményeket elérni, de úgy hogy még van 5 vizsgád mellette már kicsit nehézkesebb. És szerintem ne szidjuk le azokat akik csak kettest érnek el a vizsgán.. Nálunk 50-70 pontig volt a kettes egy 100 pontos vizsgán, és szerintem ez sem egy rossz eredmény..

2022. jan. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Matek 1, a deriválás csak egy része😆 jó kamu vagy, nem egyetemista😚😚😚😚😚😚😚
2022. jan. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15 . Nem csak a deriválást van, de erről írtak ezért válaszoltam a deriválásról.
2022. jan. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14. Nem mondom , hogy rossz eredmény . Igen , valóban nem ez az általános , de ha valakivel így történik és szeretné megosztani azzal akinek lehet segítene akkor nem szép dolog egyből hazugnak nevezni az embert .
2022. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!