Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reál tantárgyak nélküli...

Reál tantárgyak nélküli szakok, amikkel esetleg meg is tudok majd élni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találok olyan egyetemi szakot, amihez ne kellene matek tudás. Vagyis persze van, de utána a fizetés keserves, és az egyetem alatt pedig így teljesen feleslegesen tanulom halálra magam. A jogon kívűl van olyan szak amihez nem kell nagy matek tudás és utána meg is tudok belőle élni?

2022. jan. 4. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem az orvosin nincs sok matek, mondjuk oda lehet nem lesz elég ez a motiváció
2022. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egészségügyi szakokat én is néztem, de ahogy utána jártam ott is kell a kémia, és egyes szakokon a statisztika is. Magolni tudok, de számolni nem.
2022. jan. 4. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Pszichológia esetleg? Ott statisztika van, ami matek, plusz anatómia, ami még tanulósabb lehet.


Ahol tényleg semmi matek nincs az vagy alibi szak, vagy bölcsész, mint a nyelvek, elvont tudományok stb.


Amúgy már lassan meg sem éri egyetemre menni. Egyrész még a legnagyobb büfé szakra is sokat kell tanulni és sok macera van vele. Másrészt kevesebbet keresel, mint egy hiányszakmával. Harmadrészt minden szak telített és baromi nehéz munkát találni. Eljutottunk oda, hogy a diploma az új érettsegi, egy csomó embert ismerek akik diploma után sima adminisztrátorok, bolti dolgozók, ügyfélkapcsolati referensek, vagy éppen raktárosok, szóval tipikusan érettségivel is betölthető pozíciók.


Az egészségügy olyan szempontból jó, hogy az szakmát is ad a kezedbe konkrétan és nem zsákbamacska.

2022. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!