Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetikus vagy népegészségügy...

Dietetikus vagy népegészségügyi ellenőr szak?

Figyelt kérdés
Melyikkel lesznek később jobbak az elhelyezkedési feltételeim? Melyikkel tudnék jobban keresni? Mennyi matematika ill. számolási készség kell hozzájuk?

2022. jan. 5. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Őszintén: egyikkel sem. Orvosi diagnosztikai analitika érdekel esetleg? Azzal lesz munkád és jobb fizetésed itt is, külföldön meg pláne.
2022. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a matek nem megy túlságosan, és úgy tudom ehhez a szakhoz ez elengedhetetlen.
2022. jan. 5. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha már a kettő közül kell választani, akkor a dietetikussal jobban jársz. Népegészségügyi ellenőrként nagyon nehéz elhelyezkedni és a fizetés is katasztrófa.

(Dietetikusnál is van matek bőven.)

2022. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dietetikusnak tanulok, matekból mindig bukdácsoltam, viszont amennyi matek itt van, az bőven teljesíthető.
2022. jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dietetikusin a matek max alsó tagozat szintjén van, ne vezessétek félre a kérdezőt! Amúgy nem ajánlom, ettől függetlenül, nem túl jók a kilátások. A másikat nem ismerem.


Kérdező, milyen szinteken és mikből tervezel érettségizni?

2022. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az alap tárgyakon kívűl mivel én szakgimnáziumba járok, a szakmai tantárgyamból fogok emeltezni. Az alapszak után táplálkozástudomány mesterszakra szeretnék menni, így remélem jobban tudnék keresni.
2022. jan. 16. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi a szakmai tárgy?


Táptud mesterrel sokra nem mész sajnos. Legjobb kilátások amúgy a diettel, ha elmész egyéni vállalkozónak és mellette esetleg egy magán eü-s cégnél is dolgozol. A tanácsadáshoz viszont nem kell táptud MSc, hanem kifejezetten diet BSc kell és pár év kórházi gyakorlat. (Persze nem garantált a siker, a megfelelő méretű üzletkör kiépítése évekbe is telhet.)

2022. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Hiába pontoztatok le. Attól még nagyon rosszak a munkahelyi kilátások mindkét szakkal. Én népegészségügyin voltam. Alig van olyan évfolyamtársam, aki rendesen eltudott helyezkedni a szakmában....
2022. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Más erre épülő mesterszakkal esetleg nem lennének jobb kilátásaim? Valamint ha ezzel a szakkal nem megyek semmire, milyen más szakot ajánlotok? Ahogy látom csak a matekos szakok a nyerők.
2022. jan. 17. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!