Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan szeressem meg a matemat...

Hogyan szeressem meg a matematikát?

Figyelt kérdés
Érdeklődő, minden iránt nyitott ember vagyok, a filozófiától kezdve a művészeteken át minden le tud kötni, suliban is jó jegyeim vannak matekon meg fizikán kívül. A probléma az, hogy matekból kb. kettes szélén állok, ráadásul év végén vizsgáznom is kéne belőle (10. osztály), jelenleg gyakorlatilag nulla tudással. Valami ötlet hogyan kezdjek neki a tanulásának, hogyan tudnám esetleg megkedvelni a tárgyat? Köszi előre is!

2022. jan. 9. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell szeretni, gyakorolni kell. pl. mateking.hu
2022. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Mateknak a jó oldala hogy sok esetben nem kell érteni(középsulis szinten legalábbis), a rossz oldala pedig hogy sokat kell gyakorolni. Ha elég feladatot látsz meg fogod tudni oldani őket
2022. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Tudni valamit, ami megy magától, nem teljesítmény.


Megtanulni valamit, amibe effektíve energiát, időt, erőfeszítést kell tenni, az valami!


Ha más nem, motiváljon ez!

2022. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Adnék pár tanácsot, mert az, ami az iskolában matematika oktatás címszó alatt megy, kritikán aluli. Bár megértem a tanárt is, mert egyszerre nem lehet foglalkozni 15-20, különböző értelmi képességű, háttértudású, hozzáállású tanulóval.


1. Legfontosabb a lelki alapozás.

Meg kell tanulnod hinni, bízni a sikerben, akarni, kitartani, a legjobbra törekedni, precíznek lenni, odaadóan szeretni, koncentrálni, stb.

Be kell majd látnod, hogy te nem vagy azonos a gondolataiddal és az érzéseiddel. Vagy te és vannak, mint a moziban a film, a gondolataid és az érzéseid. Így könnyebb lesz a lelki alapozás is.


2. Tanulásmódszertan.

Erre a Pólya módszer megfelelő. Illetve látnod kell, hogy a “matematika” fogalmakkal, jellemzőkkel végzi a műveleteit. Jellemzőkből jellemzőket képez és a jellemzők közötti kapcsolatokkal fogalmazható meg minden tudás. Amúgy ez igaz az összes tudományra.


3. Olyan könyvet kell választanod, ami az általános szemléletmódot segíti megalapozni. Mert észre kell majd venned a tételek, feladatok, témák közötti kapcsolódási pontokat. Nagyon figyelj ezekre!


A könyv címe:

Obádovics J. Gyula: Matematika

I. N. Bronstejn - D. Musiol - H. Mühlig - K. A. Szemengyajev: Matematika kézikönyv (2013)


4. Olyan feladatgyűjteményt keress, ahol a megoldás is pontosan, részletesen le van vezetve. De nagyon fontos, hogy csak a legvégső esetben használd a megoldó kulcsot. Meg kell tanulnod küzdeni, gondolkodni.


Sok sikert kívánok!

2022. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jav. Matematikai kézikönyv (2013)
2022. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána fogok nézni a könyveknek!
2022. jan. 9. 18:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Megkedvelni nem feltétlenül fogod és nem is kell, nem kell mindent szeretni, de ha van rá pénzetek, akkor egy jó magántanárt megéri felkeresni.

Nekem alsós koromtól kezdve a matek volt a mumus, gyűlöltem, felsőben meg gimnázium elején a 3-asnak már nagyon őrültem, de gyakran írtam 2-eseket és az 1-es is előfordult. Mindig a matektól féltem a legjobban.

Aztán én magántanuló voltam 9.-11.-ben, nyilván egyedül annyira sem ment, mint a suliban, így tanárhoz fordultam. Ő nagyon jól helyretette a hiányosságaimat (általában szoktak lenni, ha nem megy a matek, mert minden egymásra épül), nagyon jól belém verte az alapokat/fontos dolgokat és onnantól kezdve javultak a jegyeim, eleinte 4-esre javítottam, majd 11.-ben már 5-ös lettem és nem rettegve mentem be a matekvizsgára, hanem magabiztosan. Most végzős vagyok, eddig szintén 4-esre állok, de látok esélyt az 5-ösre is, a matekérettségitől sem félek annyira, szerintem egy 4-esre menni fog. Nem lett a kedvenc tantárgyam, de már nincs vele nagy bajom, nem gyűlölöm, nem szenvedek tőle.

2022. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, lehagytam, hogy ahogy írták előttem is, a figyelem, koncentráció meg az, hogy precíz legyél, nagyon fontos. Velem is rengetegszer megtörtént, hogy elírtam egy előjelet, rosszul másoltam ki egy adatot a szövegesből, valami tök egyértelmű dolgot nem vettem észre, elütöttem a számológépben stb., és máris ugrott minden, mert ha az egyik részszámolás rossz, akkor a másik rész is rossz lesz, ahol azt az eredményt kell felhasználni.

Matekos oldalak közül ajánlom én is gyakorláshoz a matekinget, mateksoft-ot, matekoázist (fizetős, de vannak ingyenes videók is), Youtubeon is vannak jó tartalmak, pl. Bede Anna videói.

2022. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Néhány alapdolgot megmutatnak olyan könyvek, mint Nem nehéz a matematika, Mindenki matematikája, Játék a végtelennel, vagy a Murderous Math (amiből néhány könyv le van fordítva magyarra).
2022. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tanuld sokat, bújjad a tankönyvet és más felkészítő műveket, aztán ha sikerélményeid lesznek belőle, máris érdekesebbnek látod ezt a világot.

Esetleg fordulj magántanárhoz, hasznos lehet.

2022. jan. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!