Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt matematikára felkészítő...

Emelt matematikára felkészítő könyvet ismertek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Milyen emelt szintű matematika érettségire felkészülő könyveket ismertek amelyek segítenek a felkészülésben? 40 éves elmúltam de stabil alapokkal bírok és a középszintű érettségi könnyedén megy de szeretnék tovább tanulni és ezért emeltet kell írnom. Köszönöm a válaszokat.

2021. dec. 31. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hali, nem feltétlen matekból kell az emelt. Milyen szakra mennél?
2021. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
2021. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Villamosmérnökire mennék és matematikából jobbnak érzem magam az emelt szinthez mint fizikából ezért fizikából csak középszintet csinálok majd.

Köszönöm a könyvet a kettesnek, ha van még bárkinek ötlete azt szívesen veszem. Köszönöm.

2021. dec. 31. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy mennyire alapozzák meg az analízist villamosmérnökin, ezért érdemes beszerezni a Thomas-féle kalkulus 1-2-3-at. Pdf-ben is megtalálható, egyébként 3500 forint darabja a könyveknek. Az ELTÉ-n is abból tanítják a kalkulust, ami az analízis alapozótárgya.


Az 1-et nagyon ajánlott beszerezni, abban van benne a határérték-számítás és a deriválás, a 2-nek az elején van az integrálás, azt annyira nem kell mélyen tudnod. A harmadik kötet az már majdnem az analízis szintje, azt ráérsz később is beszerezni.

2021. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárczy Barnabás könyvei jobbak.

Urbán János könyve is.

2021. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Illetve Obádovics J. Gyula aktuális könyvei, mint a


- Matematika

- Dif. számítás és alkalmazásai

- Integr. számítás és alkalmazási


- Bronstein - Mühlig: Matematikai kézikönyv, 2013-as


Legfontosabb az előző évek emelt szintű érettségi feladatainak megoldása.

2021. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Még mindig van alternatíva a fizika matek vonalon kívül is, én gépészet ből írtam 90% os emeletet, szerintem könnyebb mint egy matek emelt. Egyetemen meg az elejétől kezdtek mindent, csak vágtában
2021. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat.
2022. jan. 1. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!