Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Buta vagyok, amiért 70 oldalt...

Buta vagyok, amiért 70 oldalt nem tudtam 4 nap alatt megtanulni?

Figyelt kérdés
18 éves gimis vagyok, töriről van szó. 2 nap egész nap tanultam, de a harmadik napra teljesen lefáradtam és az agyam nem fogadott be több információt. Kb 30-40 oldalt sikerült megtanulnom, és azokat is elég felszínesen. :(

2022. jan. 10. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Inkább nem jól tanulsz. Vázlatot írj és azokhoz fűzd hozzá az oda tartozókat. Fontos az is, hogy a lényeget meg tud látni, nem minden lényeges.
2022. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Nem ismerlek, így nem tudom megállapítani, hogy milyen szinten vagy szellemileg. Tananyagot sem ismerem, amit tanultál.


Elsőnek tedd rendbe az önbizalmad. Irány a pszichológus.

Ezután nézz utána a tanulásmódszertannak.

Végül mehet az adott ismeret elsajátítása.

2022. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell mindenkinek pszichológus!
2022. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Én 1 oldalt se tudnék megtanulni 4 nap alatt

18f

2022. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se menne, de a mérnöki karon nem kell magolni szerencsére, csak érteni
2022. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 10 oldalas átlagot tudtál hozni úgy, hogy a 4 napból kettőt végigtanultál. Ezzel szemben 17-18 oldalakat kellett volna teljesítened.


Oldalakban hülyeség mérni a tanulást. Ha 70 oldal tömény vázlatról, tételről van szó, akkor reálisnak tűnik, hogy nagyjából megtanultál 20 oldalt szombat, 20 oldalt vasárnap és hétfőn már teljesen tele volt az agyad...

Gondolom valami ilyesmiről lehetett szó. Ha minden oldalon volt egy évszám vagy egy név, az már 70 információdarabka + oldalanként 10 fontos információ felsorolásszerűen(helyenként logika sincs a pontok között), akkor már 770 dolgot kellett a fejedbe tömni 4 nap leforgása alatt, ami 192 darab történelmi adat naponta.

Így máris kevésbé hangzik barátságosnak a dolog.


Ha egy történelemkönyv szintű anyagról van szó, aminek a fele kép és 2-3 információ szerepel egy-egy oldalon, néhol egy-egy évszám és név, azt simán meg lehet tanulni 4 nap alatt. De ha jól sejtem, itt nem erről van szó.


A többieknek hogy sikerült?

2022. jan. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zzs01 válasza:
Figyelj csak ne tanulj ilyen egyszerű és akkor okos maradsz
2022. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!