Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni? 🥺 Ismét...

Tudnátok segíteni? 🥺 Ismét nagyon elbizonytalabodtam a továbbtanulásomat illetően. 1 hónapom maradt.

Figyelt kérdés
1 hónapom van dönteni, hogy milyen iskolákat jelölök meg. Eddig az volt hogy belső építész, mert láttam, hogy elfogadják az emelt magyart, és mostanában mindenhol azt látom, hogy igazából oké, hogy ott van de semmi értelme és azt nézik, hogy van e emelt matekom. Az pedig már nem lesz. Szóval törölni kell az egészet, és nem tudom hogy mit tanuljak, semmi ötletem nincs. Sokan csak annyit mondanak, hogy tanuljam azt ami a szívemhez közel áll, de semmi sem, nem érzem azt semminél, hogy márpedig én ezt és ezt csinálnám. Szóval kérlek titeket, aki tud valami hasznos, "kitöltő" szakmát vagy valamit légyszi írja le. Ha olyan, ami hagy még időt gondolkozni akkor már jó, de olyan is jó amiből esetleg tovább tudok menni. FOKSZ, szakma, egyetemi képzés(ami emelt magyarral vagy közép infóval jó) bármi jöhet, légyszi segítsetek. 😣😭

2022. jan. 10. 22:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magyar felvételi tárgy, abból is tudsz emelt szinten érettségizni. Csak az összesített pontod számít, senki nem nézi, miből jött az össze, így felvételi során ugyanakkora eséllyel indulsz, mint az, aki emelt szintű matematikából érettségizik. Az már más kérdés, hogy a szakon mennyire tudod hasznosítani a magyart, de ez nem része a kérdésednek.

Mi pontosan a belső építész szak megnevezése? Konkrétan ilyen létezik?

Ha ezt mégis elvetetted, milyen hobbijaid vannak, miben vagy jó? Így nehéz ajánlani bármit is.

2022. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan egyetemi szak h belsőépítész...
2022. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja nézni hogy miből van az emelt, ha a magyart is elfogadják. Az egyetem teljesen más világ, azt se fogják tudni a tanárok ki vagy, hogy hívnak, azt meg pláne nem hogy miből van emelt érettségid. Egy dolog számít, hogy tudod e teljesíteni az adott tárgyat az egyetemen, nem pofára osztályoznak. Az emelt matek annyiból jó hogy a kalkuluson nem lesz minden full kínai. Nem árt ha már van egyfajta logikád rálátásod a dolgokra, pl a statikával nagyon nagyot lehet szívni, az építészet pedig erre épül. Ha ez érdekel és tényleg ezzel akarsz foglalkozni akkor nyugodtan jelentkezz, a hiányos matek statika tudásod szorgalommal tudod pótolni
2022. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Elsőnek építész mérnökire kell mennem, aztán van tovább hogy belső építész, az igazgató helyettes is így mondta, hogy vagy mester képzésben, vagy van olyan hogy specializálódik a belső építészre
2022. jan. 10. 22:33
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 10. 22:34
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá, én bízom benned, menni fog 😉
2022. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a legtöbb építész szakra kell rajz felvételi valamilyen formában, azzal hogy állsz?
2022. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az építészmérnökivel kapcsolatban csak az az aggályod, hogy nem fogadják el a magyart?

Megnéztem, a rajzi alkalmasságin kívül a matek kötelező és a magyar választható, szóval simán bekerülhetsz középszintű matekkal és emelt magyar. Viszont érdemes lenne nyelvvizsgát is csinálnod, biztos ami biztos alapon.

2022. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#1-nek

Olyan különleges hobbim pedig nincs, olvasni szeretek, szeretem mindennek megtalálni a helyét, pakolni/rendezni, fényképezni, ha valami csoport munka van akkor mindig figyelek arra, hogy a legapróbb részlet is jó legyen, érdekesen fog hangzani, de az irányítást szeretem. Vagyis, ha van valami feladat, akkor kiosztani, hogy ki mit csináljon, remélem értitek. Aztán gyerekekkel szeretek foglalkozni, nem kimondottan egy 30 fős ovis csoportal, de ha valakinek a tanácsaimmal tudok segíteni annak örülök, annak meg még inkább, ha meg is fogadják, szóval kb ennyi.

2022. jan. 10. 22:44
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#4: nincs ilyen mesterkepzes!


[link]

2022. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!