Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőápoló képzések hol...

Mentőápoló képzések hol indulnak Budapesten a Don Bosco mellett?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizem, egyetemre azonban (talán egyelőre) nem mennék. Most ahhoz lusta vagyok. :D

A mentőzés viszont mindig is érdekelt, egy időben dolgoztam kórházban is. Az lenne a kérdésem, hogy akinek nincs biológiából megfelelő tudása, az hátrányt jelent a mentőápoló OKJ-s képzésnél? Nyáron kezdjem el e tudomány elsajátítását?

Illetve a Don Bosco Intézményen kívül milyen más iskola indít nappali rendszerű (nem 10 hónapos gyorstalpaló, stb, stb...) képzést Budapesten, vagy az agglomerációban?

Rendes tudást szeretnék, nem pedig egy összetákoltat. A Pannon Kincstárból már van egy 31-es szoc. irányú OKJ-m, láttam ők is indítanak mentőápolóit, de oda vissza nem megyek. Pláne, mivel van államilag támogatott is. (25 alatti vagyok).

Fizetéssel tisztában vagyok, a szoc szférába még a mentőzésnél is kevesebb jelenleg a fizum. :D



2022. jan. 11. 03:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a biológiai tudás előny valamennyire, de azért nem kell az egész biosz könyvet benyalnod. Elég ha az emberre vonatkozó résznél az alapokat átolvasod. De ha még az alapok sincsenek meg akkor sincs semmi gáz, mert alapból úgy épül fel ez a képzés, hogy megtanítanak mindent ami kelleni fog. (bár ha volt lehetőséged kórházban dolgozni, akkor nem értem, hogy sikerült a biológia tantárgyat elkerülnöd :D)


Biztosan más is indít ilyen képzést a Boscon kívül, ezt ha nem haragszol meg rád bízom, hogy keresd ki és nézz utána.



Egyébként így mindent összevetve még mindig azt mondom, hogy kezdd el az egyetemet és vagy tiszt legyél, vagy mentőorvos (bár utóbbihoz emelt biosz és emelt kémia érettségi kell, szóval azzal lesz egy kis előmunkád). Ha valóban érdekel a szakma és komolyan gondolod akkor úgyis elvégzed (vagy nem, de az nem a szorgalom miatt lesz). Én is tanultam mentőtisztin, csak másodévben a kivonuló mentőgyakorlat alatt olyat láttam ami miatt gondolkodás nélkül ott hagytam az egészet (még pszichológushoz is járnom kellett).

Igen, ez benne van, hogy az ember itt jön rá. Én már nagyon elhittem, hogy menni fog, mert első félévi nyári gyakszin voltam kórházban sebészeten és belgyógyon is, ott is láttam csúnya dolgokat, de azzal nem volt problémám.


Esetleg a mentőápolóiban ha van pozitívum akkor ezt tudnám említeni, hogy hamarabb kocsira kerülsz és hamarabb kiderül, hogy mennyire bírod, nem vesztegetsz éveket. Viszont ha kiderül, hogy bírod akkor meg csak mérgelődik az ember, hogy miért nem kezdett egyetemet és sokkal előrébb járna. Szóval nem egyszerű döntés ez, de a te kezedben van.


Sok sikert!

2022. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a kimerito valaszt! Ugy sikerült a bioszt kikerulnom, hogy krónikus belen voltam segedapolo. Kertem, hogy rakjanak at az SBO-ra, igertek, hogy attesznek, aztan meg sem lett belole semmi. Igy elmentem. A kornikus belen is voltak szep dolgok... Esetleg nagyvonalakban erdeklodhetek, hogy mi volt ez az incidens? Erosnek gondolom magam, aztán majd minden kiderul szepen sorjaban. Nem szeretnek meg egy evet halogatni, igy a tiszti/orvosi egyelore off, igy is a 12. befejezese utan csusztam az érettségivel 3 evet, es csak most fogom azt is letenni.

Illetve azt olvastam, hogy a mentoapoloi nagy elony egy esetleges tiszti kepzeshez.

Koszonom elore is a valaszod!

2022. jan. 11. 08:52
 3/4 A kérdező kommentje:
(Gondolom nem kell bemutatni, de a segedapolohoz kb semmilyen lexikalis tudas nem szukseges. Pelenkaztam, infuziot legtelenitettem, etettem, itattam bar ezeket se lehetett volna, kateterzacskokat engedtem le). Egyszer helyettesitettem az SBO-n is, es nagyon tetszett. Betort feju alkoholos befolyasoltsag alatt levo embertol a jaaaj faj a kislabkormomig minden volt. Nar eleve ugy mentem, hogy SBO-ra szeretnek menni, mint segedapolo, de oda csak szakapolokat, orvosokat, es orvosirnokot kerestek.:(
2022. jan. 11. 08:55
 4/4 anonim válasza:
#3 2 segédápolónővel találkoztam mostanában az Uzsokin, az egyikhez hozzá se lehetett szólni annyira fennhordta az orrát, a másik tele aranyakkal, és ezek voltak a legcsinosabbak, mit gondolsz miért ? :)
2023. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!