Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit éri meg tanulni 2021-ben?

Mit éri meg tanulni 2021-ben?

Figyelt kérdés
Mindig amikor megkérdezik, hogy mi szeretnék lenni amikor felnőtt leszek nem tudok válaszolni, egyszerűen nem tudom elképzelni magam egy szakmában sem.. Azt tudom, hogy valami olyan szakmát akarok tanulni, ami külföldi országokban is keresett, jól fizet de megszakadni sem kell, van mellette idő élni és lehetőleg ne igényeljen túl sok matematikát, fizikát. Gépészmérnöki képzésen gondolkodtam, de félek hülyeség lenne elkezdeni a pályát mert matek-fizika-mechanika legfontosabb alapjai és ebből kettő nem az erősségem, utóbbit pedig nem ismerem. Szóval, ötlet?

2022. jan. 12. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Majdnem bármi, ami IT. Oda mész vele, ahova akarsz és úgy élsz meg, hogy gondod nem lesz. Ezért még matekot is megéri tanulni, hidd el!
2022. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Azt tanuld, ami érdekel, amit tudsz lelkesedéssel csinálni akár életed végéig, mert akkor lesz belőle esélyed jól megélni és jól élni, ha élelmes vagy. Hiába tudod, hogy egy orvos jól keres, ha megvan hozzá mindened (jó fej, jó jegyek, stb.), de amúgy utálod az egészet, az meglátszik majd a munkádon, a hozzáállásodon, meg úgy alapvetően az egész életedre rányomja a bélyegét, ha olyan munkát végzel, amit utálsz. Jobb esetben eltengeted az életed egy rosszabb munkahelyen és degeszre keresed magad, de egész életedben frusztrált leszel, rosszabb esetben már az állásinterjún, próbaidő alatt leveszi a munkaadó, hogy utálod az egészet és nem fog alkalmazni.
2022. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó:megkérdezhetem milyen területen dolgozol? Látszik szereted, S ez igen, a legfontosabb.
2022. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez bullshit. Sok helyen olvasom ezt a közhelyet, de hogy nem gazdasági tudással rendelkező ember találta ki, az fix. Megélni nem abból lehet, amit szeretettel csinálsz, hanem abból, amire piaci igény van. Lehetsz te nagyon fasza költő egy tech irányította virtuál-világban, babám! Csak azért nem adnak pénzt a cégek, nincs munka. Az, hogy eladsz pár száz képet néhány művészetkedvelő őskövületnek, oké, de abból nem nevelsz fel egy alom kölyköt, az is tuti. Ésszel kell élni, és kinyitni a szemed, mert pofáncsap a valóság!
2022. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3, rendezvényszervezés és kommunikáció, és most csinálom pénzügyi területen a második diplomám. De én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy addig mentem, míg 14 évesen gyakornok lehettem több lapnál, így már mire meglett az első végzettségem volt többéves gyakorlatom is, igaz addig ingyen/aprópénzért kellett dolgoznom, de talán ez 18 év alatt még belefér.:)
2022. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"rendezvényszervezés és kommunikáció"


Mit dolgoztál, amikor a covid miatt egy évig nem voltak rendezvények?

2022. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésre fogok válaszolni, de muszáj ezt írnom: 2022 van! :)


És igen, nehéz megszokni. :D

2022. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magazinok a covid alatt is jelentek meg, többek között az is, aminek dolgoztam. Máskülönben éppen GYED-en voltam itthon az első gyerekemmel, így részmunkaidőben dolgoztam. Minden esetre a kérdés nem rólam szólt szerintem, én már tudom mit csináljak, a véleményem ugyanaz, mint a második válaszban.:)
2022. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fizika az hasonló kész a középsulishoz, a matek az nem nagyon, mert az kalkulus, mechanika, na ott a statikával kezdtek, bele a lecsóba😅 nyomatéki ábra, rácsos tartó meg hasonló finomságok
2022. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!