Mit lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Ebben az évben végeznék edző szakon viszont az az érzésem hogy ezen a szakon sokkal jobban érdekeltek az olyan tárgyak mint az élettan, táplálkozástan, anatómiát is szerettem és ezekről még szívesen tanulnék. Gondolkodtam gyógytornász, ápoló és hasonló szakon viszont ez mind 4 év és nem vagyok biztos abban hogy akarok e még 4 évet tanulni a 3 után, de közben meg érdekel. Ezért elgondolkodtam azon is hogy megcsinálom az ápolót okj-n (vagyis az újfélén) de közben meg van egy olyan érzésem hogy az nem diploma, nem ugyan az és mintha nem lenne ugyan olyan "értékes" közben meg tudom hogy az, minden munkát értékesnek tartok és nem értem miért érzem ezt. És ezért egyáltalán nem tudom hogyan döntsek.

2022. jan. 9. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Szomorú, hogy a szüleid nem értenek a gyerekneveléshez.


Leírtad, hogy mi érdekel, vagyis csak felszínesen.

Az, hogy valami ad diplomát vagy nem ad diplomát, az nem érzés függvénye. Amúgy az okj-s ápoló képzés nem alapképzés, tehát nem ad diplomát.

Olvass utána.


Amúgy azért érzed, azért csapongsz ide-oda, mert szinte nulla háttér ismered van.

Úgy kérdezel, hogy fogalmad sincs, miről kérdezel. Ezért csapongsz, ezért vagy tanácstalan.


Tehát összefoglalva, támpontokat adva.


1. A tárgyakhoz köthető képzéseknek való utánajárás. Tanterv, képesítés szintje, stb.

2. Betölthető munkakörök, munkaköri leírás.

3. Műszakrendnek, fizetésnek való utánajárás.

4. Pozitív és negatív dolgok mérlegelése.

5. Jelentkezés feltétele, menete.

2022. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit félreérthetően írtam mi az egyik bajom.

Szóval tudom hogy nem ad diplomát és ezért kicsit azt érzem hogy nem lenne olyan értékes a munka amit végeznék, közben tudom, hogy nagyjából ugyan az a munkakör.

2022. jan. 9. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz:

* Mégis nekiugrasz a diplomának.

* Eldöntöd, hogy márpedig ez a felnőttképzési forma ugyanolyan értékes, hiszen ugyanarra a munkára leszel jogosult.

2022. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a munkakör, azonban ezekkel a szakmákkal ha netán egészségügyben helyezkedik el, akkor bertàbla szerint kapja a fizetést. Nem vagyok teljesen képben ezen a területen, de máshol ilyen esetben számít az a bertàblában hogy felsőfokú végzettség van vag okj. Elég sokat.
2022. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!