Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE Kandó Kálmán villamosmérnök...

OE Kandó Kálmán villamosmérnöki karra szeretnék menni, levelezőre. Valaki aki levelezőre jár, járt, tud írni róla? Volt aki hadilábon állt matekkal?

Figyelt kérdés

Munkahelyem megköveteli a továbblépésemhez. Nem büdös a tanulás, de matekból anno középsuliban sokszor a kettesért kapartam, egyszerűen magas, és ami nagyjából megvolt már azt is elfelejtettem.

Emiatt rettegek az villamosmérnöki egyetemtől.

Viszont a fizika, képletek meg matekon kívül más tárgyak mindig is jól mentek. Nyilván az alapvető műveletek fejben, meg azok a számítások amiknek előttem van a képlete, azok azért mennek.

Szakmában dolgozom, és nem vagyok elveszve, csak kéne az a rohadt papír.

Nem azoknak a válaszát várom akik beoltanak a matek miatt, a kérdésem az, hogy mennyire durva ez a része, tanulható, magolható-e, vagy bármi, érdemes-e egyáltalán nekikezdenem, ha nem akarom végigbukdácsolni? Illetve érdekelne milyen tárgyaitok vannak, mennyire durva egy vizsga, stb.

Volt aki konkrétan azt ajánlotta, hogy más menjen be helyettem vizsgázni. De szeretném ezt normálisan, törvényesen csinálni.

Köszi az értelmes válaszokat!



2022. jan. 13. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát, kérdés az, merrefelé tendálsz, mert ez a villamosmérnöki ugye többfelé ágazik. Én ugyan nem az ÓE-re jártam, de például a Laplace-transzformációt vagy négyszer tanultam meg különféle tárgyak keretében. :D Szóval szerintem ha nagyon sülthal vagy a matekhoz, akkor nagyon foscsi pár éved lesz. Miért nem inkább abba az irányba fordulsz, hogy megpróbálod a matekot értőleg érteni? Az egyúttal a tömeget tekintve is indikáció lenne: a négyéves középiskolás matek tankönyvkilóra vélhetőleg kb a fele annak, amit egy egyetemen egy félév alatt meg kell emészteni.
2022. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell figyelembe venned, hogy nem minden szakirány indul levelezőn. Ha csak papírt akarsz úgymond meg némi alapot, akkor hajrá, jó az egyetem és a képzés is még levelezőn is.
2022. jan. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szakmába dolgozol, semmit nem ér az egyetemen, erre ne alapozz. Ha nem megy a matek és arra vered, hogy tudsz összeadni, kivonni fejben, akkor nagyon el vagy tévedve. Főle villany szakon bakker, ahol bizony kell a fizika, aminek a nyelve a matematika.
2022. jan. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Felejtsd el ilyen matek tudással
2022. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

A villamosmernokok rengeteget szamolnak a komplex szamokka, nekem az biztos nem hianyzik.

Miert pont az OE? Ha mar szakmaban vagy es csak a papir kell lehet celszerubb olyan iskolat nezni ami konnyebb, mint a fenti intezmeny. Valoszinu videken lesz az az egyetem de igy van ertelme a dolgoknak.

2022. jan. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Nyilván nem arra verem hogy tudok fejben alapműveleteket végezni, arra próbáltam célozni hogy el tudok számolni 3-nál tovább mielőtt jön valaki és beolt hogy fogyatékos vagyok, mi a f@szt akarok. Azt meg hogy a szakmában dolgozom, nem azért írtam mert számítana-e Kandó szempontból bármit is, csak egy mérnök feladatait és számolásai végzem napi szinten, mérnöki papír nélkül, szóval a mindennapokban rohadt jól elvagyok, nem a kezemen adom össze a 3-at meg a kettőt, meg nem guglin kell megnéznem hogy vonok gyököt. Erre próbáltam célozni, vszínűleg rosszul.

Tudom hogy az alapműveletek meg az a kevés középsulis anyag ami megmaradt fejben a k.rva kevéshez is kevés.

De arra irányult a kérdésem, hogy rohadt sok matekkal meg egy jó tanár segítségével meg lehet-e csinálni. Valószínűleg nem vagyok teljesen sík hülye, csak sose érdekelt középsuliban, de amint elkezdtem matekot tanulni mert megszólalt a sziréna, elkezdtem érteni. Csak az egyetem nem erről szól, hogy érdekel-e vagy sem.

Rengeteg ilyen Kandós sztorit hallottam, hogy középsuliban 2-es átlagú emberek csinálták végig simán. Van ilyen kolléga is, akinél nem érti a mai napig senki hogy hogy lett diplomája. Aztán jönnek azok a sztorik hogy kitűnő matekkal vért izzad az ember. Nekem ez nagyon a két véglet, ezért bátorkodtam megkérdezni a dolgot.

2022. jan. 14. 07:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress videókat neten villanyos előadásokról. Matematika 1-3 biztos lesz, erre épül minden. Tudod ez a matek olyan, hogy több a betű mint a szám, kalkulus és társai. Hiába nem fogod használni, de az egyetemen ezt tudni kell
2022. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egy mérnöki feladatot el tud végezni egy nem mérnök, akkor az nem mérnöki feladat.
2022. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a magolható? részkérdésre külön kitérve, hát a matek az nem annyira. Azt alkalmazni kell tudni, mert bár lehet szóbeli, de a belépő az általában példamegoldás, és az tudja alkalmazni, aki érti.
2022. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én ugyan abban a cipőben vagyok mint te, annyi különbséggel, hogy én már hallgatója vagyok az egyetemnek. Mondjuk nálam még az is fen áll, hogy azért akarok diplomát, hogy ha a jelenlegi munkahelyem valamilyen okból megszűnik, akkor könnyebben el tudjak helyezkedni, ezért a családalapítás előtt bevállaltam az egyetemet. Úgyhogy kellemetlen kimondani, de őszintén szólva a pénz miatt csinálom, és nem azért mert a munkahelyem javasolta. Köztünk szólva még kicsit irigykedek is azokra, akik ezt az egészet örömmel és lelkesedéssel csinálják, mert szeretik és kicsit bánom, hogy esetleg elveszem valaki elől az államilag támogatott helyet, akinek esetleg szüksége lenne rá. De a világ a pénz köré épült fel, amihez alkalmazkodni kell. A munkaerőpiac a mérnököket megfizeti ezért én is az leszek, még ha nem is ezt szeretném csinálni.

Ezért én azt mondom kezdj bele, a matek ellenére is. Nekem szükségem volt magán matematika tanárra, mert a matek tudásom a béka segge alatt volt a többi hallgatóéhoz képest, a magán tanárral ez is megugorható. Amit a munkád során használsz azt meg majd úgy is megjegyzed vagy már tudod. Megéri nyugodtan aludni, hogy boldogít a tudat a diplomával könnyebben találsz munkát.

2022. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!